Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija

Inžinerija (615 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Varikliai

  Bazinės variklio detalės. Alkūninis mechanizmas, jo paskirtis, sandara ir veikimas. Dujų skirstymo mechanizmas, jo paskirtis, sandara ir veikimas. Variklių paleidimo būdai. Tepimo sistema, jos paskirtis, sandara ir veikimas. Aušinimo sistema, jos paskirtis, sandara ir veikimas. "Otto" variklių maitinimo sistema ir karbiuratoriai; elementaraus karbiuratoriaus sandara ir veikimas. Dyzelinių variklių maitinimo sistema ir didelio slėgio įpurškimo siurbliai bei reguliatoriai. Jų paskirtis, sandara ir veikimas. Otto ir dyzelinių variklių rodiklių palyginimas. Kai kurios istorinės žinios apie variklių, traktorių ir automobilių atsiradimą ir jų vystymąsi iki šių dienų. Pasaulyje žinomos traktorių ir automobilių gamyklos. Vidaus degimo variklių klasifikacija pagal įvairius požymius. Vidaus degimo variklių pagrindinės sąvokos (VGT, AGT, S, D, S/D, Vc, Vb, Va, taktas, ciklas) ir pagrindiniai parametrai (n, Me, Pe, Bd, be). Keturtakčio karbiuratorinio variklio veikimas ir jo darbo ciklo parametrai - pa, Ta, pc, Tc, pz, Tz, pb, Tb, pr, Tr. Keturtakčio dyzelinio variklio veikimas ir jo darbo ciklo parametrai – pa, Ta, pc, Tc, pz, Tz, pb, Tb, pr ir Tr. Daugiacilindrinių variklių veikimas ir kas yra cilindrų darbo tvarka. Išdirbio ir degalų sąnaudų apskaita žemės ūkio gamyboje dirbantiems traktoriams ir automobiliams. Traktorių ir automobilių klasifikacija pagal įvairius požymius. Kaip mes suprantame traukos klasę ir kam tokia sąvoka reikalinga? Traktorių ir automobilių sandara. Arba kitaip tariant, kokie pagrindiniai mazgai sudaro traktorių ir automobilį? Sankabos, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Sankabų klasifikacija. Pavarų dėžės, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Ką mes vadiname perdavimo skaičiumi? Kokiu būdu keičiamas važiavimo greitis ir traukos jėga, kaip pakeisti važiavimo kryptį? Centrinė pavara ir diferencialas, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Kodėl reikalingi diferencialų blokavimo mechanizmai? Traktorių bei automobilių galinės pavaros ir važiuoklė. Kokie mazgai sudaro važiuoklę? Vairavimo ir stabdžių sistemos, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Kokią paskirtį vairavimo sistemoje atlieka trapecijos mechanizmas? Vikšrinių traktorių pasukimo būdai ir mechanizmai. Kuo skiriasi elastinga, pusiau elastinga ir standi važiuoklė? Hidraulinė pakabinimo sistema, jos paskirtis, sandara veikimas. Traktorių ir automobilių kabinos įrengimai, ten esantys valdymo ir kontroles prietaisai. Traktoriaus ar automobilio traukos ir pasipriešinimo jėgų balanso lygtis ir jos analizė. Degalai – benzino bei dyzelinių degalų markės, jų pagrindiniai rodikliai – oktaninis skaičius, cetaninis skaičius. Degalams keliami reikalavimai. Alyvos ir tepalai, joms keliami reikalavimai. Variklinės ir transmisinės alyvos. Kiti techniniai skysčiai – tosolas, langų plovikliai, transmisiniai bei stabdžių skysčiai ir kiti. Visi elektros prietaisai pagal paskirtį skirstomi į srovės šaltinius ir imtuvus. Akumuliatorių baterija.
  Inžinerija, špera(8 puslapiai)
  2008-01-01
 • Variklio apsaugos rėlė SPEM

  TA – "Temperatūros atmintis". Panaudojimas. Apsaugos. Apsauga nuo termoperkrovų. Apsauga nuo paleidimo srovės. Apsauga nuo minimalios srovės. Apsauga nuo nesimetrijos. Apsaugos nuo sujungimų su žeme. Savikontrolė. Nepertraukiamas darbas. Išankstinis suderinimas. Priekinės panelės indikatoriai. Elektrinė schema.
  Inžinerija, konspektas(7 puslapiai)
  2007-04-23
 • Variklio aušinimo sistema

  Darbo tikslai: Susipažinti su aušinimo sistemų paskirtimi ir tipais. Išnagrinėti aušinimo sistemos prietaisų konstrukcijas ir veikimą. Darbo priemonės ir metodas. Darbo rezultatas. Išvados.
  Inžinerija, laboratorinis darbas(2 puslapiai)
  2008-02-18
 • Variklio bloko gamyba

  Variklio blokas. Variklio bloko gamyba. Aliuminio lydinių liejiniai. Ketaus lydymas. Plokštumų apdirbimas. Pagrindinių skylių apdirbimas. Pagrindinių skylių išbaigimas. Korpusinių detalių apdirbimas automatinėse linijose. Tikrinimas.
  Inžinerija, referatas(11 puslapių)
  2008-11-10
 • Variklio daugiaparametrinė charakteristika

  Darbo pavadinimas. Darbo tikslas. Sudaryti variklio daugiaparametrę charakteristiką vaizduojančią lyginamųjų degalų sąnaudų priklausomybę nuo variklio sukimo momento ir sukimosi greičio. Darbo eiga. Išvados.
  Inžinerija, laboratorinis darbas(3 puslapiai)
  2009-01-14
 • Variklio mechaninių nuostolių galios nustatymas

  Darbo tikslas: nustatyti mechaninių nuostolių galios priklausomybę nuo alkūninio veleno sukimosi dažnio .Įvertinti variklio techninę būklę. Darbo priemonės. Darbo metodas. Variklio alkūninio veleno sukimosi dažnis apskaičiuojamas. Variklio mechaninių nuostolių galia apskaičiuojama. Darbo rezultatas. Išvados.
  Inžinerija, laboratorinis darbas(2 puslapiai)
  2007-11-10
 • Variklio pakabos sistemos

  Įvadas. Variklio pakaba ir jos paskirtis. Variklio tvirtinimo taškai. Atraminių elementų tipai. Elektroniškai valdomos hidraulinės variklio pagalvės. Pasyvaus veikimo hidraulinės variklio pagalvė. Naujos kartos "Magneto Rheological" variklio pagalvės. Guminių variklio pagalvių komponuotės. Naujos kartos plastiko tvirtinimo elementai. Išvados.
  Inžinerija, referatas(9 puslapiai)
  2012-02-24
 • Variklio tepimo sistema

  Darbo tikslai: Susipažinti su variklių tepimo sistemų paskirtimi ir tipais. Išnagrinėti tepimo sistemos prietaisų konstrukcijas ir veikimą. Darbo priemonės ir metodas. Darbo rezultatas. Išvados.
  Inžinerija, laboratorinis darbas(2 puslapiai)
  2008-02-18
 • Variklio valdymo sistemos analizė: 2000 metų automobilis Toyota Corolla

  Automobilio Toyota Corolla, 2000 metų variklio, 1600 cm3 benzinas, valdymo sistemos analizė. Valdymo sistemos struktūrinė schema. Pagrindiniai apkrovos matavimo elementai. Koreguojantys sistemos elementai. Vykdomieji įtaisai. Variklio ir jo valdymo sistemos techninės priežiūros laikotarpiai. Išvados.
  Inžinerija, namų darbas(6 puslapiai)
  2011-02-22
 • Variklių, eile išdėstytais cilindrais, alkūniniai ir skirstymo mechanizmai

  Darbo tikslai: išnagrinėti variklių alkūninių ir skirstymo mechanizmų sandarą. Išanalizuoti alkūninio ir skirstymo mechanizmų tarpusavio ryšį. Darbo priemonės ir metodas. Darbo rezultatas: alkūninio ir skirstymo mechanizmų detalių pavadinimai. Skirstymo mechanizmo detalių pavadinimai. Hidraulinis stūmiklis. Variklyje išmatuotas tarpelis skirstymo mechanizme – 0,37mm. Plokštelės storis – 3,60mm. Išvados.
  Inžinerija, namų darbas(3 puslapiai)
  2007-11-10
 • Važiuoklės ir jų sąveika su keliu

  Mašinos atliekamų technologinių operacijų analizė. Pasipriešinimai krautuvui judant. Varytuvo traukos jėga ir sukimo momentas. Variklio parinkimas. Transmisijos parinkimas. Sankabos perduodamas sukimo momentas. Varančiųjų ratų sukimo momentas. Varančiojo veleno (pusašio) atsparuminis skaičiavimas. Priedai (3 dwg brėžiniai: Važiuoklės kinematinė schema, Velenas, Varantysis velenas).
  Inžinerija, kursinis darbas(9 puslapiai)
  2009-09-22
 • Vėdinimo sistemos

  Pagrindiniai norminiai dokumentai, žinomiausios organizacijos ir žmonės. Terminai. Vėdinimo sistemų klasifikacija. Teršalų koncentracijos normavimas lauko ir patalpų orui. Dulkių ir dujų sprogstamumas. Pagrindiniai meteorologiniai mikroklimato parametrai. Šiluminio komforto vertinimas. Jaučiamoji oro kokybė. Ligoto pastato sindromas. Vėdinimo oro kiekio nustatymo metodai. Oro mainų organizavimas ir vėdinimo oro kiekio nustatymas išsiskiriant perteklinei šilumai. Oro mainų organizavimas ir vėdinimo oro kiekio nustatymas išsiskiriant kenksmingoms dujoms, avarinis vėdinimas. Kada naudojamas/nenaudojamas vėdinimo sistemų valdymas pagal temperatūros CO2 jutiklių signalą? Pastatų sandarumo nustatymo metodai. Oro cirkuliacijos įtaka teršalų sklidimui patalpose. Oro cirkuliacijos pastovumas. Minimalus ir skaičiuotinas vietinio siurbtuvo šalinamas oro kiekis. Avarinis ir prieš dūminis vėdinimas. Natūrali oro cirkuliacija pastate ir apie pastatą, aerodinaminiai koeficientai. Slėgio epiūros. Nepalankios oro cirkuliacijos butuose atvejai. Teršalų sklidimo aplinkoje kontroliniai taškai. Pneumatinis transportas. Vėdinimo sistemų konstrukcijos viešosios paskirties pastatuose. Vėdinimo sistemų vienbučiuose gyvenamuosiuose namuose ypatumai. Vėdinimo sistemų konstrukcijos pramonės pastatuose. Vėdinimo įrangos išdėstymas pastatuose. Oro tiekimo kameros sekcijų paskirtis ir ypatumai. Ventiliatoriaus ir tinklo charakteristikos,jų panaudojimas. Oro tiekimo kameros su šilumos atgavimu. Oro skirstytuvai, konstrukcijos ir parinkimas. Šoniniai siurbtuvai. Gaubtai ir traukos spintos. Dulkių siurbtuvai. Centrinio oro kondicionieriaus schema. Reikalavimai kondicionuojamųjų patalpų statybinei daliai. Šilumos ir elektros energijos vėdinimui taupymo būdai. Šalinamo oro šilumos atgavimo įrangos konstrukcijos. Energijos suvartojimas vėdinimui. Pastatų energetinio efektyvumo sertifikavimo principai. Brėžiniai (4 psl.).
  Inžinerija, špera(24 puslapiai)
  2008-03-05
 • Vėdinimo sistemos derinimas

  Darbo tikslas: susipažinti su vėdinimo sistemų derinimu. Matavimo prietaisai. Užduotis. Naudojamos formulės. Darbo eiga. Darbo skaičiavimai ir rezultatai. Sistemos schema. Matavimo rezultatai. Vidutinis oro kiekis atšakose. Išvados.
  Inžinerija, laboratorinis darbas(3 puslapiai)
  2007-08-06
 • Vėjo elektrinių parkų relinė apsauga ir automatika

  Vėjo elektrinių parko struktūrinė schema. Vėjo turbinos generatoriaus prijungimo schema. Vėjo turbinos generatoriaus apsaugos W650 schema. Vėjo elektrinių parko apsaugų išdėstymas. Vėjo elektrinių parko apsaugų ryšių sistema.
  Inžinerija, namų darbas(4 puslapiai)
  2010-04-06
 • Vėjo energetika

  Įvadas. Vėjo energija ir jos naudojimas. Vėjo energetikos privalumai. Vėjo energetikos trūkumai. Istoriniai faktai. Vėjo jėgainių tipai. Vėjo energijos panaudojimas Lietuvoje. Vėjo energetikos plėtra. Vėjo jėgainių statybos rėmimo priežastys Lietuvoje. Vėjo energetikos skatinimas Lietuvoje. Išvados.
  Inžinerija, referatas(12 puslapių)
  2008-01-08
 • Vėjo energija (2)

  PowerPoint pristatymas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Vėjo energija. Vėjo energetikos privalumai. Vėjo energetikos trūkumai. Vėjo jėgainių tipai. Horizontalios ašies jėgainės. Vertikalios ašies jėgainės. Vėjo energetikos plėtra. Vėjo jėgainių statybos rėmimo priežastys Lietuvoje. Išvada.
  Inžinerija, pristatymas(12 skaidrių)
  2008-01-08
 • Vėjo energija (3)

  Įvadas. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Vėjo energijos istorinė raida ir esama padėtis. Vėjo energijos panaudojimas Lietuvoje. Vėjo energijos panaudojimas užsienyje. Vėjo jėgainės eksploatacija. Vėjo jėgainės tipai. Vėjo jėgainių naudojimo atvejai. Vėjo jėgainių konstrukcijos ypatybės. Vėjo jėgainių ekonomiškumas, planavimas ir nauda. Vėjo energetikos projekto išlaidos. Vėjo jėgainių projektavimas. Vėjo energetikos privalumai ir trūkumai. Vėjo energijos naudojimo aplinkos auginiai. aspektai. Gamtosauga vystant vėjo energetiką. Sveikata ir saugumas. Išvados. Priedai (4).
  Inžinerija, referatas(28 puslapiai)
  2008-12-16
 • Vėjo jėgainės (3)

  Įvadas. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Vėjo energijos panaudojimo istorija Lietuvoje ir pasaulyje. Vėjas – energijos šaltinis. Vėjo energijos ištekliai Lietuvoje. Vėjo turbinų technologijų vystymosi tendencijos. Vėjo jėgainių tipai. Pagrindiniai modernios vėjo turbinos elementai. Vėjo energijos panaudojimo būdai. Pavienio naudojimo sistemos. Mišriosios sistemos. Vėjo - dyzelio sistema. Panaudojimo Holuelo ūkyje (Jungtinėje Karalystėje) pavyzdys. Vėjo-saulės fotoelementų sistema. Į elektros tinklą įjungtų jėgainių darbas. Įjungimo sąlygos. Įjungimo kaina. Vėjo jėgainių tobulinimas. Vėjo jėgainių įtaka aplinkai. Triukšmas. Vizualinis poveikis. Saugumas ir poveikis gyvūnijai bei augalijai. Elektromagnetiniai trikdžiai. Energijos kaina ir aplinkos teršimas. Reljefo formos suardymas. Šešėlių mirgėjimas. Šviesos atspindėjimas. Vėjo energijos ekonominiai ir socialiniai aspektai. Skeptiškos nuomonės apie vėjo jėgaines. Išvados.
  Inžinerija, referatas(28 puslapiai)
  2007-06-27
 • Vėjo jėgainės (5)

  Įvadas. Vėjo jėgainės veikimo principas. Vėjo jėgainės sudėtinės dalys. Vėjo jėgainių naudojimo atvejai. Vietos parinkimas vėjo jėgainės statybai. Techniniai reikalavimai. Vietos parinkimas Lietuvoje. Galios kreivė. Išvados.
  Inžinerija, referatas(12 puslapių)
  2007-11-21
 • Verdančio vandens reaktoriai

  Įvadas. Atominės elektrinės (AE). Reaktorių tipai. Naujo tipo reaktoriai. Vieno kontūro atominės jėgainės principinė veikimo schema. Dviejų kontūrų AE principinė veikimo schema. Skysčių šildymas vandens garu. Reaktoriaus charakteristikos ir sandara. Vandens-vandens energetinis reaktorius BBЭP -1000. Didelės galios kanalinis reaktorius PBMK -1000. Korpusiniai verdantys reaktoriai ACT-500. Greitųjų neutronų reaktoriuose. Išvados.
  Inžinerija, referatas(13 puslapių)
  2007-04-28
Puslapyje rodyti po