Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Inžinerijos šperos

Inžinerijos šperos (46 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vagonai ir lokomotyvai (6)

  Riedmenų klasifikacija. Traukos riedmenų sandara. 1. Lokomotyvų ašinės charakteristikos. Lokomotyvų variklių tepimo sistemų paskirtis, klasifikacija, konstrukciniai ypatumai. Lokomotyvų variklių degalų tiekimo sistemų paskirtis, klasifikacija, konstrukciniai ypatumai, pagrindiniai elementai. Lokomotyvo variklių aušinimo sistemų paskirtis, jų klasifikacija, konstrukciniai ypatumai, pagrindiniai elementai. Į variklio cilindrus paduodamo oro suslėgimo įtaisai ir pavaros. Pagalbiniai lokomotyvų įrenginiai, jų paskirtis, tipai, naudojamos pavaros. Traukos elektros variklių aušinimo elementų paskirtis, išdėstymas, naudojamos pavaros. Pagrindinio aušintuvo (ventiliatoriaus) paskirtis, tipai, schemos, naudojamos pavaros. Lokomotyvo pagrindinių pavarų tipai. Lokomotyvo hidraulinių pavarų schemos, pagrindiniai elementai, klasifikacija, ypatybės. Hidrotransformatorių ypatumai, pritaikymo lokomotyvų pavarose galimybės. Hidrotransformatoriaus transformacijos koeficientas. Lokomotyvų vėžimėlių paskirtis, tipai, sudedamosios dalys. Ašidėžių paskirtis, funkcijos, veikiančios apkrovos. Žiauninių ašidėžių konstrukcija, veikimas, eksploataciniai ypatumai. Bežiauninių ašidėžių konstrukcija, veikimas, sandara. Traukos elektros variklių pakabinimo schemos, konstrukciniai ir eksploataciniai ypatumai. Aširačių paskirtis, klasifikacija ir jų sudedamosios dalys, konstrukcija. Aširačio ratų riedėjimo paviršiaus forma, jos paskirtis ir ypatybės. Pakabos paskirtis, klasifikacija, konstrukcinės schemos. Pakabos tampriųjų elementų paskirtis, klasifikacija, konstrukcinės schemos, ypatumai. Pneumatinės pakabos schema, konstrukciniai ypatumai. Pakabos virpesių slopinimo elementų paskirtis, klasifikacija, veikimo principas. Lokomotyvo kėbulo atramų į vežimėlį schemos ir ypatumai. Vežimėlių atraminių grąžinimo įtaisų paskirtis, konstrukcinės schemos. Šerdeso įrenginio paskirtis, schema, veikimo principas. Lokomotyvo rėmo ir kėbulo paskirtis, schema, sudedamieji elementai. Automatinės sankabos įtaiso paskirtis, atliekamos funkcijos. Traukos elektrinių pavarų tipai, jų reguliavimo ir valdymo principai. Stabdžių sistemų paskirtis, jų klasifikacija, veikimo principas. Tiesioginio ir netiesioginio veikimo stabdžių sistemų veikimo principas, ypatumai. Vagonų stabdžių sistema, jos pagrindiniai elementai, veikimo principas. Keleivinių vagonų klasifikacija. Prekinių vagonų klasifikacija. Izoterminių riedmenų klasifikacija. Cisterninių vagonų klasifikacija.
  Inžinerija, špera(7 puslapiai)
  2011-06-29
 • Vandenvala (3)

  Vandens apytakos ratas gamtoje. Vandens balansas. Vandens lygių, greičių ir debitų matavimas upėse ir grioviuose. Požeminio vandens kilmė, rūšys, klasifikacija. Dirvožemio vandeningumo savybės. Dirvožemio vandens maitinimo šaltiniai. Drėgmės pertekliaus priežastys. Sausinimo įtaka dirvožemiui ir augalams. Vandens balansas sausinamose žemėse. Sausinimo priemonės. Sausinimo sistema. Vandens imtuvai. Vagų hidrologiniai skaičiavimai. Drenažo klasifikavimas. Drenažo tinklo rūšys. Drenažo sistema. Drenažo hidrologiniai skaičiavimai. Drenažo hidrauliniai skaičiavimai. Drenažas ypatingomis sąlygomis:sodų, miškų, gyvenviečių sausinimas. Drėkinimo rūšys. Drėkinimo įtaka dirvožemiui, augalams. Drėkinimo sistema ir jos elementai. Drėkinimo būdai: paviršinis, lietinimas, podirvinis, lašelinis. Kultūrtechninė melioracija. Aplinkosauginė melioracija. Kelių tiesimo istorinė apžvalga. Kelių klasifikacija. Vietinio kelio apibūdinimas. Landšaftinis kelių projektavimas. Kelio trasos parinkimo principai. Viražas. Matomumas. Kelio juosta. Kelio skersinis profilis. Kelio sankasa. Kelio išilginis profilis. Projektinės linijos išvedimo principai ir metodai. Vertikalios kreivės. Vandens nuvedimas nuo kelio, pagrindiniai įrengimai. Šoniniai kelio grioviai, jų stiprinimas. Kelio dangų klasifikacija ir konstrukcija.
  Inžinerija, špera(8 puslapiai)
  2010-04-14
 • Varikliai

  Bazinės variklio detalės. Alkūninis mechanizmas, jo paskirtis, sandara ir veikimas. Dujų skirstymo mechanizmas, jo paskirtis, sandara ir veikimas. Variklių paleidimo būdai. Tepimo sistema, jos paskirtis, sandara ir veikimas. Aušinimo sistema, jos paskirtis, sandara ir veikimas. "Otto" variklių maitinimo sistema ir karbiuratoriai; elementaraus karbiuratoriaus sandara ir veikimas. Dyzelinių variklių maitinimo sistema ir didelio slėgio įpurškimo siurbliai bei reguliatoriai. Jų paskirtis, sandara ir veikimas. Otto ir dyzelinių variklių rodiklių palyginimas. Kai kurios istorinės žinios apie variklių, traktorių ir automobilių atsiradimą ir jų vystymąsi iki šių dienų. Pasaulyje žinomos traktorių ir automobilių gamyklos. Vidaus degimo variklių klasifikacija pagal įvairius požymius. Vidaus degimo variklių pagrindinės sąvokos (VGT, AGT, S, D, S/D, Vc, Vb, Va, taktas, ciklas) ir pagrindiniai parametrai (n, Me, Pe, Bd, be). Keturtakčio karbiuratorinio variklio veikimas ir jo darbo ciklo parametrai - pa, Ta, pc, Tc, pz, Tz, pb, Tb, pr, Tr. Keturtakčio dyzelinio variklio veikimas ir jo darbo ciklo parametrai – pa, Ta, pc, Tc, pz, Tz, pb, Tb, pr ir Tr. Daugiacilindrinių variklių veikimas ir kas yra cilindrų darbo tvarka. Išdirbio ir degalų sąnaudų apskaita žemės ūkio gamyboje dirbantiems traktoriams ir automobiliams. Traktorių ir automobilių klasifikacija pagal įvairius požymius. Kaip mes suprantame traukos klasę ir kam tokia sąvoka reikalinga? Traktorių ir automobilių sandara. Arba kitaip tariant, kokie pagrindiniai mazgai sudaro traktorių ir automobilį? Sankabos, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Sankabų klasifikacija. Pavarų dėžės, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Ką mes vadiname perdavimo skaičiumi? Kokiu būdu keičiamas važiavimo greitis ir traukos jėga, kaip pakeisti važiavimo kryptį? Centrinė pavara ir diferencialas, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Kodėl reikalingi diferencialų blokavimo mechanizmai? Traktorių bei automobilių galinės pavaros ir važiuoklė. Kokie mazgai sudaro važiuoklę? Vairavimo ir stabdžių sistemos, jų paskirtis, sandara ir veikimas. Kokią paskirtį vairavimo sistemoje atlieka trapecijos mechanizmas? Vikšrinių traktorių pasukimo būdai ir mechanizmai. Kuo skiriasi elastinga, pusiau elastinga ir standi važiuoklė? Hidraulinė pakabinimo sistema, jos paskirtis, sandara veikimas. Traktorių ir automobilių kabinos įrengimai, ten esantys valdymo ir kontroles prietaisai. Traktoriaus ar automobilio traukos ir pasipriešinimo jėgų balanso lygtis ir jos analizė. Degalai – benzino bei dyzelinių degalų markės, jų pagrindiniai rodikliai – oktaninis skaičius, cetaninis skaičius. Degalams keliami reikalavimai. Alyvos ir tepalai, joms keliami reikalavimai. Variklinės ir transmisinės alyvos. Kiti techniniai skysčiai – tosolas, langų plovikliai, transmisiniai bei stabdžių skysčiai ir kiti. Visi elektros prietaisai pagal paskirtį skirstomi į srovės šaltinius ir imtuvus. Akumuliatorių baterija.
  Inžinerija, špera(8 puslapiai)
  2008-01-01
 • Vėdinimo sistemos

  Pagrindiniai norminiai dokumentai, žinomiausios organizacijos ir žmonės. Terminai. Vėdinimo sistemų klasifikacija. Teršalų koncentracijos normavimas lauko ir patalpų orui. Dulkių ir dujų sprogstamumas. Pagrindiniai meteorologiniai mikroklimato parametrai. Šiluminio komforto vertinimas. Jaučiamoji oro kokybė. Ligoto pastato sindromas. Vėdinimo oro kiekio nustatymo metodai. Oro mainų organizavimas ir vėdinimo oro kiekio nustatymas išsiskiriant perteklinei šilumai. Oro mainų organizavimas ir vėdinimo oro kiekio nustatymas išsiskiriant kenksmingoms dujoms, avarinis vėdinimas. Kada naudojamas/nenaudojamas vėdinimo sistemų valdymas pagal temperatūros CO2 jutiklių signalą? Pastatų sandarumo nustatymo metodai. Oro cirkuliacijos įtaka teršalų sklidimui patalpose. Oro cirkuliacijos pastovumas. Minimalus ir skaičiuotinas vietinio siurbtuvo šalinamas oro kiekis. Avarinis ir prieš dūminis vėdinimas. Natūrali oro cirkuliacija pastate ir apie pastatą, aerodinaminiai koeficientai. Slėgio epiūros. Nepalankios oro cirkuliacijos butuose atvejai. Teršalų sklidimo aplinkoje kontroliniai taškai. Pneumatinis transportas. Vėdinimo sistemų konstrukcijos viešosios paskirties pastatuose. Vėdinimo sistemų vienbučiuose gyvenamuosiuose namuose ypatumai. Vėdinimo sistemų konstrukcijos pramonės pastatuose. Vėdinimo įrangos išdėstymas pastatuose. Oro tiekimo kameros sekcijų paskirtis ir ypatumai. Ventiliatoriaus ir tinklo charakteristikos,jų panaudojimas. Oro tiekimo kameros su šilumos atgavimu. Oro skirstytuvai, konstrukcijos ir parinkimas. Šoniniai siurbtuvai. Gaubtai ir traukos spintos. Dulkių siurbtuvai. Centrinio oro kondicionieriaus schema. Reikalavimai kondicionuojamųjų patalpų statybinei daliai. Šilumos ir elektros energijos vėdinimui taupymo būdai. Šalinamo oro šilumos atgavimo įrangos konstrukcijos. Energijos suvartojimas vėdinimui. Pastatų energetinio efektyvumo sertifikavimo principai. Brėžiniai (4 psl.).
  Inžinerija, špera(24 puslapiai)
  2008-03-05
 • Vidaus degimo varikliai (12)

  Cilindro pripildymo koeficienatas, formulės išvedimas. Grafikas. Jo kreivių įvairiems varikliams paaiškinimas. Išvesti teorinio oro kiekio formulę 1 kg visiškam degalų sudeginimui, moliais. Degimas Oto variklyje. Fazės. Tz ir pz reikšmės. Kai delta p/delta fi? Degamumas nuo el. kibirkšties Oto varikliuose (benzininis ir dujinis) Reikšmės. Kas yra detonacija, kaitrinis degimas ir kt. degimo atvejai. Tz formulės išvedimo būdas; pz slėgio formulės išvedimas. Degimas dyzeliniame variklyje. Fazės. Tz ir pz reikšmės, deltap/deltafi leistinas trankumas. Nenormalus degimas Oto ir dyzeliniuose varikliuose. Pasekmės. Būdai išvengti. Darbo eigos rodikliai, pb ir Tb. Išvesti formules. Reikšmės Oto ir dyz varikliams. Suslėgimo laipsnis. Reikšmės. Degimo kameros Oto ir dyzeliniams varikliams. IŠMETIMO PROCESAS. Šilumos sąnaudų apskaita (balansas). Ekonomiškumo padidinimo būdai. Litrinės galios formulės nagrinėjimas. Suslėgimo vyksmo naudingumas. Išvesti formules pc ir Tc. Reikšmių ribos. Molekulinio dujų pasikeitimo koeficientas. MJu, Įtaka į variklio rodiklius. Cilindrų priputimas. Kaip palaikomas reikiamas mišinio sastatas oto varikliuose (benzininis, dujinis, su įpurškimu). Schemos. Oro pertekliaus koeficientas. Variklio galios ir taupumo didinimo būdai. Litrinės galios formulės analizė. Vidutinis indikatorinis slėgis pi. Formulės išvedimas. Grafikas. Kaip išmatuoti pi? Išmetimas. Fazės. Grafikas. Slopintuvai, jų schemos. Orapūtės ir jų rūšys. Pripūtimo efektyvumas. Šiluminės dalies klausimas pasirinktinai, išvedant formulę. Kaip žvakėje gaunama kibirkštis? Purkštuvų (dyzelinių variklių) charakteristikos. Grafikas. Kaip keičiama galia Oto, dyzelių ir dujų varikliuose? Vieno cilindro variklio išsvėrimas lančasterio būdu. Schema. Atsvarų masės. Išsverti 8 cilindrų "V" formos pavidalo variklį. Pateikti schemą su atsvarų išdėstymu. Subalansuoti vienaeilį 4 cilindrų variklį. Atsvarų masės. Išsverti 2 cilindrų vienaeilį variklį. Piešinys formulės jėgoms ir momentams. Subalansuoti 4ių cilindrų opozicinį variklį, pateikiant alkūninio veleno schemą ir jėgų kryptis. Išsverti 2jų cilindrų "V" Formos variklį. Atsvarų masės. Schema. Išsverti 2jų cilindrų opozicinį variklį. Atsvarų masės. Schema. Išsverti 1 cilindro variklį be papildomų mechanizmų. Schema formulės. Išsverti 6 cilimdrų vienaeilį variklį. Piešinys. Atsvarai ir jų išdėstymas. Stūmoklio greitis ir pagreitis. Vidutinis stūmoklio greitis. Švaistiklio judesys. Grafikai. Stūmoklio judesio formulės išvedimas. Grafikas. Kodėl daromas necentrinis mechanizmas. Vienaeilio variklio išsverimas. Atsvarų masės apskaičiavimas. Žvaigždinių variklių išsvėrimas. "V" pavidalo variklių tolygaus darbo velenas. Apie visas variklio aušinimo sistemas ir temperatūros reguliavimo būdus. Kokie jie? Išsverti 2 cilindrų variklį, kai velenas turi vieną alkūnę. Schema. Atsvaro apskaičiavimas. Išsverti I cilindro variklį Lančasterio būdu. Variklių išsvėrimo būdai. Reikalavimai konstruktoriams. Kokios jėgos ir momentai veikia? Judančios ir besisukančios masės švaistikliniame mechanizme. Schemos. Kaip apskaičiuoti? Sukamieji veleno švytavimai. Būtinos sąlygos. Kaip apskaičiuoti nuosavus ir priverstinius švytavimus? Rezonansinis švytavimas, grafikas. Švytavimų slopintuvai. Sūkių išcentrinis reguliatorius. Schema. Netolygumo ir nejautrumo laipsniai. Tepimo sistemos smulkaus valymo filtrai, jų įjungimas į srautą. Slėgis. Skirstymo mechanizmų įvairovė. Piešiniai, pateikiant šiluminio tarpelio reguliavimą. Žiedinio skerspjūvio vožtuvo apskaičiavimas. Schemos. Formulės išvedimas. Sukimosi dažnio ir apkrovos charakteristikos. Skirstymo mechanizmo kumšteliai, jų kelio, greičio ir pagreičio grafikai. Integralinis skerspjūvis vožtuve. Kaip jis apskaičiuojamas? Antifrikciniai lydiniai veleno guoliams. Tepimo tarpelio apskaičiavimas. Lyginamasis slėgis. Skirstymo velenėlio pavaros. Įvertinti jas. Ašinio poslinkio ribojimas. Medžiagos. Sūkiai. Kaip keičiama ciklinė porcija dyzelinio senose ir naujose maitinimo sistemose. Piešinys. 2-jų taktų dyzelionio variklio (įvairių) cilindrų pripildymo vyksmas. Piešiniai. Kam naudojami dekompresoriai, korektoriai reguliatoriuose ir liamdo zondas? Dujinio maitinimo schema. Dujų reduktoriaus veikimas. Maišytuvas. Kaip keičiama galia ir oro pertekliaus koef. Oto varikliuose. Vieno įtaiso schema. Aušinimas oru ir skysčiais. Schemos. Temperatūros reguliavimas. Kokia tH2O pageidautina? Sukimosi dažnio charakteristika. Pripildymo koef. įvairiems varikliams.
  Inžinerija, špera(23 puslapiai)
  2010-09-09
 • Vidaus degimo varikliai (5)

  4 taktų kibirkštinio variklio veikimas, schema, rodikliai. 4 taktų dyzelinio variklio veikimas, schema, rodikliai. 2 taktų benzininio variklio veikimas, schema, rodikliai. 2 taktų dyzelinio variklio veikimas, schema, rodikliai. 4 taktų pripučiamo dyzelinio variklio veikimas, schema, rodikliai. Kas yra suslėgimo laipsnis, piešinys, reikšmės. Kada išrastas VDV, kas išrado, veikimas. Cilindrų bloko paskirtis. Iš ko gaminamas. Techniniai reikalavimas. Cilindrai, jų įvorės, kai aušinamas skysčiu. Oru aušinamų variklių cilindrai, jų tvirtinimas. Piešiniai. Medžiagos. Variklių galvutės, kai variklis 2 ir 4 taktų. Degimo kameros. Kaip priveržiamos cilindrų bloko galvutės? Tarpikliai. Kaip patikrinti bloko – galvutės skiriamosios plokštumos ir aušinimo ertmių sandarumą. Viskas apie stūmoklius. Piešinys. Tarpelis tarp stūmoklio ir cilindro, ženklai ant stūmoklio. Stūmokliniai žiedai. Medžiagos. Pavidalas. Tarpeliai juos montuojant ant stūmoklio. Paslankūs stūmokliniai pirštai. Švaistiklis. Medžiagos. Techniniai reikalavimas. Piešinys. Alkūniniai velenai. Iš ko gaminami. Techniniai reikalavimai. Ašinis laisvumas. Kaip jis ribojamas. Veleno guoliai: slydimo, riedėjimo. Medžiagos. Smagračio paskirtis. Medžiagos. Tvirtinamas. Ženklai. Švaistikliniai varžtai. Sriegis. Medžiagos. Fiksavimas. Smeigės ir galvutės tvirtinimo varžtai. Piešinys. Medžiagos. Fiksavimas. Švaistikliniai guoliai (įdėklai). Medžiagos. Tarpeliai tarp veleno ir įdėklo. Skirstymo mechanizmo paskirtis. Schema. Veikimas. Medžiagos. Kaip kompensuojamas skirstymo mechanizmo dalių pailgėjimas šylant varikliui. Piešinys. Viskas apie siurbimo ir išmetimo vežtuvus. Medžiagos. Sujungimo būdai su spyruokle. Piešinys. Kam reikalingos vožtuvų spyruoklės ir kreipiamosios įvorės. Kam reikalingi tarpeliai tarp kėliklio ir svirties. Skirstymo velenėlio pavaros. Schemos. Įvertinimas ir priežiūra. Kaip mažinamas skirstymo mechanizmo dalių dilimas? Apie skirstymo fazes. Apie skirstymo velenėlius, jų guolius, kumštelius ir ašinį fiksavimą. Įvertinti skysčiais ir oru aušinamus variklius: benzininius, dyzelinius ir dujinius. Skystinės aušinimo sistemos piešinys. Dalių paskirtis. Medžiagos. Vandens temperatūra. Kam reikalingas aušinimo sistemos termostatas? Neužšąlantys skysčiai. Kaip patikrinti termostatą. Vandens siurblio veikimas. Sandarinimas. Guolių tepimas. Pavaros dirželio tepimas. Ventiliatoriai ir jų pavaros. Kaip mažinami nuostoliai ventiliatoriui sukti. Iš ko gaminami radiatoriai? Jo kamštis, vožtuvėliai ir išsiplėtimo indas. Tepimo sistemos. Kaip veikia alyvos siurblys, kaip jis saugomas nuo lūžimo. Apie rupaus valymo filtrus, kaip jie jungiami į sistemas. Kokie naudojami smulkaus valymo filtrai. Kaip veikia išcentriniai alyvos filtrai. Tepimo sistemos vožtuvėliai, čiaupeliai alyvos temperatūra ir slėgis. Tepalinis tarpelis alkūninio veleno guoliuose, matavimas. Kokias savybes turi turėti benzinas, dyzelis, dujos. Paprasčiausio karbiuratoriaus schema. Kaip veikia pagrindinė dozavimo sistema. Kokiais elementais gaunamas reikiamo sąstato mišinys. Benzino įpurškimo sistemos. Kas yra liambda jutiklis ir kaip veikia. Iš ko susideda dujinė maitinimo sistema. Kaip veikia dujų reduktorius. Kam reikalingi išgarintojai dujų varikliuose. Kaip paleidžiamas ir sustabdomas dujų variklis žiemą ir vasarą. Kaip veikia įpurškimo siurblys. Kaip keičiamas ciklinis degalų kiekis plunžerinėse pavarose, ir degimo kameros. Klasikinė dyzelinio maitinimo sistema, įpurškimo momento keitimas. Koks tiekiamų degalų slėgis prieš siurblį ir dyz. purkštuką, nuo ko priklauso? Kaip valomas oras nuo dulkių ir benzinas nuo nešvarumų. Dyzelino variklių purkštuvai. Kaip pakeisti išpurškimo slėgį? Dyzelino variklių žemo slėgio siurbliai, kaip keičiamas degalų slėgis? Sukimosi dažnio reguliatoriai ir ribotuvai, tipai. Mechaninio visarežiminio reguliatoriaus schema ir veikimas. Išvardinti sąlygas, norit paleisti benziną, dyzelį, dujų variklį. Variklių paleidimo būdai. Kaip paleisti dyzelį žiemą, pagalbinės priemonės. Batarėjinės uždegimo sistemos schema ir kas tai yra. Viskas apie uždegimo žvakes ir jų pasirinkimą varikliui. Kaip įkrauti akumuliatorių. Elektrolito tankis ir kaip jis ruošiamas. Viskas apie variklių priputimą. Slopintuvų įtaka variklių galiai ir triukšmui. Benzino diafragminio siurblio schema ir veikimas. Naujausia dyzelino variklio įpurškimo schema su slėgiu akumuliatoriumi, veikimas.
  Inžinerija, špera(16 puslapių)
  2007-05-04
 • Puslapiai:
 • 1
 • 2
 • 3
Puslapyje rodyti po