Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Inžinerija>Analoginiai signalai ir įtaisai

Analoginiai signalai ir įtaisai

  
 
 
12345
Aprašymas

Analoginiai signalai. Analoginių signalų apdorojimo įtaisai, jų raida ir esmė. Analoginių signalų klasifikacija, signalų šaltiniai. Furjė eilutės signalų aprašyme. Kompleksinė signalų Furjė išraiškos forma. Elementarieji signalai ir savybės. Įtaisų ir sistemų reakcija į elementariuosius signalus. Įtaisų ir sistemų reakcijos išraiškos per dažnines charakteristikas. Analoginių signalų moduliavimas. Amplitudinės moduliacijos principai. Dažninės ir fazinės moduliacijos principai. Stiprinimo pakopos ir ryšiai tarp jų. Daugiapakopiai stiprintuvai. Bipoliariojo tranzistoriaus (BT) darbo taško fiksacija. Stiprintuvo temperatūrinė stabilizacija ir kompensacija. Netiesinė darbo taško fiksacija ir kompensacija. BE pakopos analizė (h modelis, elementari pakopa). BE pakopos su Re analizė. Pakopos analize. Bendros bazes stiprinimo pakopa. Pakopų savybių palyginimas. LT ch-kos ir parametrai. LT tranz. Kaip įtampa valdomas tranzistorius. Priesitampio grandine. BT π tipo ekv schema. KSS dažninės char. Grįžtamojo ryšio sąvoka. Neigiamo grįžtamojo ryšio įtaka stiprintuvo savybėms. Grįžtamųjų ryšių tipai. Emiterinis kartotuvas. BE pakopa su RE. BE pakopa su kolektoriaus bazės suntu. Dviejų BE pakopų stiprintuvas su lyg sroves NGR. Teigiamieji ir parazitiniai TGR. Galvaninis ryšys. Diferencinio stiprintuvo parametrai. Kiti diferencinių stiprintuvų parametrai. Diferenciniai stiprintuvai su lauko tranzistoriais, jų parametrai. Operaciniai stiprintuvai, bendros žinios. OS ch-kos ir parametrai. Ekvivalentine OS schema. Dažnių korekcijos OS-e. Neinvertuojantieji stiprintuvai su OS. Invertuojantieji stiprintuvai su OS. Skirtuminis stiprintuvas su OS. Varžos dydžio (kartotuvai) ir varžos tipo keitikliai. Logaritmuotuvai ir antilogaritmuotuvai. Integratorius ir diferenciatorius. Analoginiai daugintuvai. Daugintuvas su diferencine pakopa. Aktyvieji filtrai(AK), jų realizacija. Įtampos komparatoriai, jų savybės parametrai. Smito drigeriai. Tranformatoriniai stiprintuvai. Transfomatorinių stiprintuvų dažninės savybės. Galios stiprintuvai, jų parametrai. Transformatoriniai galios stiprintuvai. Dvitakčiai galios stiprintuvai be transformatorių. Selektyvieji stiprintuvai. Generatoriai. Generavimo sąlygos. Generatoriai su Vyno tilteliu. Kvarciniai rezonatoriai ir generatoriai. Parametriniai stabilizatoriai. Kompensaciniai stabilizatoriai.

Ištrauka

1)Analoginiai signalai. Analoginių signalų apdorojimo įtaisai, jų raida ir esmė.
Signalas – tai elektrinis arba elektromagnetinis ryšiu perduodamų duomenų kodas. Analoginiai signalai yra nepertraukiami ir aprašomi konkrečiu laiko intervalu. Kaip tokių signalų pavyzdžius galima paminėti mikrofono išėjimo signalą, temperatūros, slėgio jutiklių išėjimo signalus. Šie signalai paprastai atspindi realių fizikinių reiškinių elektrinį modelį. Dar vadinami tolydinio laiko ir tolydinės amplitudės signalais.
Pagrindiniai įtaisai signalų apdorojimui yra puslaidininkiniai, vakuuminiai ir dujiniai prietaisai (diodai, triodai...tranzistoriai...ir visas kitas Vaciuko šh....stabilitronai...) Naudojami ir prietaisai sudaryti iš šių elementų: filtrai (triukšmų ar šiukšlių atskyrimui), integratoriai, diferencijavimo grandinės ir sumatoriai...
Viskas prasidėjo, kai 1904 metais buvo sukurtas vakuuminis diodas, po to sekė triodas (irgi lempa), tada JAV buvo sukurtas pirmas puslaidininkinis tranzistorius (1947). Nuo to laiko viskas pajudėjo, buvo pradėtos daryt integrinės schemos (1960), o 1965 sukurtas pirmas operacinis stiprintuvas. Nuo 1962m pradėtos kurti optinės sistemos (šviesos diodai, PP lazeris).
Atsiradus integrinėm schemom ir padidėjus skaičiavimo našumui pradėta taikyti skaitinius signalų apdorojimo būdus. Tai labai palengvino signalų apdorojimą. Jie verčiami į skaitmeninius, apdorojami, keičiami atgal i analoginius ir po šių visų keitimų informacijos kiekis beveik neprarandamas.
2)Analoginių signalų klasifikacija, signalų šaltiniai.
Svarbiausios periodinio signalo charakteristikos:
Amplitudė, A [V] – momentinė signalo reikšmė bet kuriuo laiku.
Dažnis, f = 1/T [Hz] – dydis, atvirkščias švytavimų periodui.
Fazė, θ [rad] – santykinė matavimo taško padėtis viename periode.
Pagal charakteristikas signalai skirstomi į:
periodiniai ir neperiodiniai (grafikas – sinusoidė ir f-ja )
Determinuotieji (iki t=0)
Galios ir energetiniai signalai ( aprašoma galia)
Galios signalam
Energijos signalam
Iš to seka, kad visi perjodiniai signalai yra galios signalai, tačiau nevisi galios signalai yra perjodiniai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos špera
KategorijaInžinerija
TipasŠperos
Apimtis15 puslapių 
Dydis8.87 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Analoginiai signalai ir itaisai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Šperos
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais