Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Inžinerija>Mechaniniai ir biologiniai nuotekų valymo įrenginiai: nuotekų valymo įrenginių projektavimo principai, parinkimo kriterijai

Mechaniniai ir biologiniai nuotekų valymo įrenginiai: nuotekų valymo įrenginių projektavimo principai, parinkimo kriterijai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Nuotekų valymo technologijos parinkimas. Nuotekų debitų ir užterštumo skaičiavimas. Nuotekų debitų nustatymas. Nuotekų užterštumo skaičiavimas. Skaičiuojamieji debitai valymo įrenginių projektavimui. Nuotekų valymo technologijos parinkimas. Technologinių įrenginių skaičiavimas. Mechaninis nuotekų valymas. Ramintuvas. Grotos. Grotų parinkimas. Smėliagaudė. Smėlio sausinimo aikštelės. Debitomačio parinkimas. Pirminis nusodintuvas. Biologinio nuotekų valymo įrenginių projektavimas. Aerotankas. Aerotanko parametrų skaičiavimas. Aeracinė sistema. Antriniai nusodintuvai. Cheminis nuotekų valymas. Dezinfekavimui reikalingo chloro kiekio skaičiavimas. Maišytuvo parinkimas. Kontaktinių rezervuarų skaičiavimas. Išvalytų nuotėkų išleistuvas į vandens telkinį. Dumblo apdorojimas. Dumblo tankintuvas. Dumblo stabilizavimas. Dumblo sausinimas. Išvados.

Ištrauka

Didėjant urbanizacijai, plečiantis ir kuriantis naujiems miestams, didėja vandens išteklių panaudojimas bei susidarantys nuotekų kiekiai. Didžiausias dėmesys Lietuvos aplinkos apsaugos strategijoje skiriamas pramonės, energetikos ir žemės ūkio sektoriams, nes tai ne tik didžiausi vandens išteklių vartotojai, bet ir teršėjai [1].
Vandens kokybė kinta priklausomai nuo to, kokiems tikslams bei kokiuose procesuose vanduo buvo panaudotas. Pramoniniams ar buitiniams tikslams naudojamo vandens kokybė blogėja, vanduo užteršiamas įvairiais biologiniais, cheminiais ar kitais teršalais. Ir į miesto kanalizacinius tinklus, ir į paviršinius vandens telkinius išleidžiamos nuotekos atitiks keliamus reikalavimus, jei jos bus valomos nuotekų valymo įrenginiuose. Pastaruoju metu atsiranda poreikis nuotekas išvalyti tiek, kad vėliau jas būtų galima pakartotinai naudoti. Pasitelkus patikimas ir efektyvias, ekonomiškai apsimokančias valymo technologijas nuotekoms apdoroti, gautą vandenį galima lengvai panaudoti įvairiose srityse. Tačiau buitinių nuotekų reciklo kiekiai sudaro tik apie 15 % viso pramonėje reciklo būdu panaudoto vandens. JAV net 790 000 m3/d nuotekų pritaikoma pramoniniams tikslams, ir didžiausioji dalis (68 %) tai aušinimo reikmėms skirtas vanduo. Daugiau nei 50 000 m3/d nukenksmintųjų buitinių nuotekų Pietų Afrikoje, sudarančių trečiąją viso nukenksminto vandens dalį, panaudojama popieriaus pramonėje [1].
Kasmet Lietuvoje išleidžiama 39 000 697,6 tūkst. m3 nuotekų, t. y. 11 386 m3/metus 1 gyventojui [2], iš kurių vos 20% tinkamai išvaloma. Prieš pradedant projektuoti nuotekų valymo įrenginius, būtina įvertinti konkretaus objekto ir jo aplinkos specifiką (pvz., išvalytų nuotekų priimtuvo jautrumą, nuotekų savybių sezoniškumą, objekto valdytojo galimybes naudoti ir prižiūrėti sistemą ir pan.) ir pagal tai suprojektuoti optimalius nuotekų valymo įrenginius, kurių tinkamas naudojimas leistų užtikrinti nuotekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų įgyvendinimą.
Kursinio projekto tikslas – susipažinti su mechaninio ir biologinio nuotekų valymo įrenginiais, įsisavinti nuotekų valymo įrenginių projektavimo principus, jų parinkimo kriterijus ir sugebėti praktiškai pritaikyti juos konkrečioje vietovėje, įmonėje, gamykloje.
Šio darbo užduotis:
1. Apžvelgti nuotekų valymo įrenginius ir jas reglamentuojančius dokumentus.
2. Aprašyti nuotekų valymo įrenginių technologines charakteristikas i veikimo principus.
3. Apskaičiuoti nuotekų debitą.
4. Remiantis LAND apskaičiuoti nuotekų užterštumą pagal pagrindines teršiančias medžiagas: BDS, SM, N, P, ChDS.
5. Technologinių įrenginių parinkimas ir skaičiavimas.
6. Pirminio mechaninio nuotekų valymo įrenginių parinkimas, veikimo principo aprašymas, pagrindinių parametrų skaičiavimas.
7. Biologinio nuotekų valymo įrenginių parinkimas, aprašymas ir techninių parametrų skaičiavimas.
8. Antrinių nusodintuvų paskirtis ir skaičiavimas.
9. Parinkti ir apskaičiuoti nuotekų dumblo apdorojimo įrenginius pagal susidarančius kiekius, bei pateikti įrenginių techninę analizę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Dydis495.28 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mechaniniai ir biologiniai nuoteku valymo irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Zagorskis
Pasidalink su draugais