Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Inžinerija>Aprūpinimas vandeniu: plovyklė IĮ "DL-CAR"

Aprūpinimas vandeniu: plovyklė IĮ "DL-CAR"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: aprūpinti įmonę "DL-CAR" geriamuoju vandeniu iš gręžinio. Vandenruoša. Vandens tiekimo būdai. Šachtinių šulinių užterštumo priežastys. Šachtinio šulinio schema. Gręžtiniai šuliniai. Gręžinio šulinio schema. Paviršiniai vandens ėmimo įrenginiai. Vandens vartotojai. Vidaus vandentiekis. Vandens apskaitos prietaisai. Vandens vartotojų nustatymas. Debito paskaičiavimas. Vandentiekio išdėstymas. Projektuojamo gręžtinio šulinio geologinis pjūvis ir konstrukcija. Siurblio parinkimas. Grafikas pagal kurį parenkam siurblį. Vandens cheminės analizės rezultatai. Išvados. Geležingo vandens gerinimo būdai. Vandens minkštinimas. Vandens filtravimas. Kietas vanduo. Kodėl vandens kietumas turėtų mums rūpėti? Kaip veikia vandens minkštinimo filtras. Svarbios filtrų savybės. Įranga naudojama plovykloje. Įrenginys naudojamas lauko plovykloje. Plovykloje naudojama smėliagaudė. Naudojama vertikali naftos produktų gaudyklė. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Individuali įmonė ‚DL-CAR‘ yra Molėtų rajono, Miežonių kaime. Tai gana patogi vieta busimiems klientams nes įmonė netoli ežero prie kurio poilsiauja daug žmonių o norint kad automobilis butu švarus (neteršiant gamtos) nereikia važiuoti už keliolikos kilometrų esančios miesto plovyklos. Atstumas iki Molėtų miesto yra 12 km. Žemiau yra parodyta tiksli įmonės vieta žemėlapyje.

Tikslas:
1. aprūpinti įmonę ‚DL-CAR‘ geriamuoju vandeniu iš gręžinio.
Norint įvykdyti tikslą yra iškeliami darbo uždaviniai:

I. Uždavinys. Atlikti teorine analizę.

1. vandenruoša-kas tai?
2. teorijos apžvalga.
3. vandens vartotojai, vandens normos, vandens debito skaičiavimas, apskaitos prietaisai, vidaus vandentiekis.

II. Uždavinys. Praktiniai skaičiavimai.

1. nustatyti vartotojus.
2. apskaičiuoti debitus.
3. pavaizduoti vartotojų išsidėstymą plane.

III. Uždavinys. Paskaičiuoti ir išnagrinėti įmonės aprūpinimą vandeniu iš gręžinio

1. sodybos geologinės ir hidrogeologinės sąlygos.
2. gręžinio pjūvis ir konstrukcija.
3. siurblio parinkimas ir su juo susijusios problemos.
4. vandens analizė ir vandens gerinimo būdai.
5. karšto vandens gavyba

IV. uždavinys. Atlikto darbo išvados.

Vandenruoša-tai vandens išgavimas, paruošimas ir tiekimas vartotojui.
Geriamojo vandens kokybė turi atitikti Lietuvos higienos normos HN24:1998 reikalavimus ir normas. Vanduo, kaip ir atmosferos oras, yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Vandenį žmogus vartoja visą amžių, jo kokybė dažnai lemia ir žmogaus sveikatą. Nė vienam kitam maisto produktui pasaulyje nėra nustatyta tokių griežtų kokybės standartų kaip geriamam vandeniui.
Vandentiekio tiekiamas vanduo gali būti : buitinis, gamybinis ir priešgaisrinis.
Buitinis vanduo tai vanduo kuris naudojamas gerti, praustis, maistui gaminti, želdiniams laistyti ir kt. naudojamas buityje. Šias reikmes tenkinančiam vandeniui keliami pirmiausia sanitariniai bei higieniniai reikalavimai : vanduo turi būti nekenksmingas sveikatai, jame negali būti ligas sukeliančių bakterijų, jis turi būti skaidrus, be priemaišų ir be kvapo. Pagrindiniais buitinio vandens naudotojai yra gyventojai (asmenys naudojantys vandenį buitinėms reikmėms gyvenamuosiuose pastatuose ) ir darbuotojai (asmenys, naudojantys vandenį buitiniams reikalams pramonės bei žemės ūkio įmonėse ).
Gamybinis vanduo tai vanduo kuris naudojamas pramonės, energetikos, žemės ūkio, transporto ir kt. gamybos procesuose. Šiam vandeniui yra keliami mažesni kokybės reikalavimai, tačiau jie vis vien turi atitikti tam tikras normas nes vienas vanduo vienoje pramonės srityje gali tikti puikiausiai, o tas pats vanduo kitoje-visiškai netiks. Pagrindiniai gamybinio vandens vartotojai yra: naftos perdirbimo, metalurgijos gamyklos, šiluminės elektrinės ir kt. šiose įmonėse vanduo atlieka aušinamąjį vaidmenį. Vandens naudotojai yra ir patys vandentiekiai. Jo reikia imtuvams, gerinimo įrenginiams, talpykloms, vamzdynams plauti. Nustatant vandens reikmes, reikia nepamiršti vandens paskirstymo sistemoje susidarančių nuostolių dėl vamzdžių defektų, armatūros ir talpyklų nesandarumo.
Priešgaisrinis-tai kiekvienoje gyvenvietėje, įmonėje ar tiesiog name turintis būti vandens rezervas kuri galima būti naudoti gaisro atvejų. Skaičiuojant reikalinga vandens kiekį jis privalo būti priskaičiuotas atsižvelgiant į įmonės, gyvenvietės ar namo dydį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis324.73 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aprupinimas vandeniu plovykle [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Alantos technologijos ir verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Kazakauskas
Pasidalink su draugais