Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vandenų apsauga (4)

Vandenų apsauga (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Nuotekų debito skaičiavimas. Nuotekų užterštumo skaičiavimas. Technologinių įrenginių skaičiavimas. Nuotekų pritekėjimo pobūdžio ir valymo. Technologijos nustatymas. Grotų parinkimas. Smėliagaudės. Biologinių nuotekų valymo įrenginių pagrindinių parametrų skaičiavimai. Išvados.

Ištrauka

Vanduo – labiausiai paplitęs junginys mūsų planetoje. Žemės vandeninis apvalkalas – hidrosfera, sudaro 71% Žemės paviršiaus. Vanduo atliko ir atlieka lemiamą vaidmenį Žemės geologijos istorijoje, klimato ir orų formavime, medžiagų apykaitoje, gyvybės fiziologinėje ir biologinėje sferoje. Vandens kokybė kinta priklausomai nuo to, kokiems tikslams bei kokiuose procesuose vanduo buvo panaudotas. Pramoniniams ar buitiniams tikslams naudojamo vandens kokybė blogėja, vanduo užteršiamas įvairiais biologiniais, cheminiais ar kitais teršalais.
Vandens telkinių apsaugos, jų racionalaus naudojimo problemos glaudžiai susiję su nuotekų, išleidžiamų į vandens telkinius, valymu. Dėl pramonės plėtros, miestų ir gyvenviečių statybos susidaro daug užterštų nuotekų, kurias būtinai reikia valyti. Ir į miesto kanalizacinius tinklus, ir į paviršinius vandens telkinius išleidžiamos nuotekos atitiks keliamus reikalavimus, jei jos bus valomos nuotekų valymo įrenginiuose. Pastaruoju metu atsiranda poreikis nuotekas išvalyti tiek, kad vėliau jas būtų galima pakartotinai naudoti. Pasitelkus patikimas ir efektyvias, ekonomiškai apsimokančias valymo technologijas nuotekoms apdoroti, gautą vandenį galima lengvai panaudoti įvairiose srityse.
Lietuvoje, sprendžiant nuotekų tvarkymo problemas, reikia vadovautis seimo, vyriausybės, aplinkos ministerijos ir kitų žinybų priimtais įstatymais, nutarimais, įsakymais, patvirtintais teisės dokumentais. Kadangi Lietuva priklauso ir Europos Sąjungai, mūsų šalies aplinkosaugos srities dokumentai derinami su Europos Sąjungos reikalavimais, taip pat Europos Sąjungos dokumentai galioja Lietuvoje.
Šio vandenų apsaugos namų darbo tikslas, pagal dėstytojo pateiktas sąlygas, suprojektuoti miesto nuotekų valymo įrenginius.
Rašydamas šį darbą rėmiausi įvairia moksline literatūra, įvairiais teisės norminiais aktais, Europos Sąjungos institucijų priimamais dokumentais, tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais, įvairiais moksliniais straipsniais ir kita medžiaga. Darbe buvo panaudoti keletas skirtingų mokslinio tyrimo ir pažinimo metodų. Pagrindiniai iš jų mokslinės literatūros analizė, monografinis metodas ir palyginamoji analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos namų darbas
KategorijaInžinerija
TipasNamų darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis240.22 KB
AutoriuselNiNA
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽilvinas Venckus
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vandenu apsauga (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žilvinas Venckus
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą