Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Buitinių nuotekų valymo įrenginių projektavimas

Buitinių nuotekų valymo įrenginių projektavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Vandenų apsaugos kursinis projektas. Aiškinamasis raštas. Įvadas. Nuotekų debitų nustatymas. Skaičiuojamieji debitai valymo įrenginių projektavimui. Nuotekų užterštumo skaičiavimas. Nuotekų valymo technologijos parinkimas. Mechaninis nuotekų valymas. Biologinis nuotekų valymas. Antriniai nusodintuvas. Cirkuliacinio aktyviojo dumblo kiekis. Dumblo apdorojimas. Dumblo sausinimas. Nuotekų dezinfekavimas. Išleistuvas į atvirą vandens telkinį. Išvados.

Ištrauka

Kursinio projekto tikslas- suprojektuoti miesto nuotekų valymo įrenginius. Miesto gyventojų skaičius 15 000. Nuotekų norma, tenkanti vienam gyventojui- 185 l/dieną. Nuotekos valomos tiek biologiniu, tiek mechaniniu būdu.
Atitekančios nuotekos pirmiausia nukreipiamos į mechaninio nuotekų valymo įrenginius. Ramintuvo pagalba nuslopinamas nuotekų srovės greitis ir dviem atvedamaisiais latakais nukreipiamos į grotas, kuriose šalinamos kietos medžiagos. Sulaikomi nešmenys transportuojami į specialius konteinerius ir vežama į sąvartynus. Smulkiosioms mineralinėms dalelėms išskirti naudojamos 2 vertikalios smėliagaudės. Čia sulaikomų teršalų kiekis As=0,73 m2. Sulaikytas smėlis iš smėliagaudžių lifto pagalba ištraukiamas į smėlio sausinimo aikšteles.
Po smėliagaudžių nuotekos praeidamos debito matavimo mazgą teka į pirminius nusodintuvus, kuriuose nusodinamos skendinčios medžiagos bei išskiriamos ir pašalinamos lengvos plaukiančios medžiagos.
Mechaniškai apvalytos nuotekos valomos biologiniu būdu nuo ištirpusių organinių medžiagų ir smulkių teršalų. Biologinis valymas- tai valymas aktyviuoju dumblu ir paremtas mikroorganizmų veikla.
Biologiniame valyme nuotekos pirmiausia patenka į aerotanką, kuriame yra aeruojamas į jį atitekančios nuotekos ir dumblas.
Toliau dumblas nukreipiamas į antrinius nusodintuvus, kurių paskirtis yra aktyvaus dumblo, patenkančio į juos su išvalytomis nuotekomis, pašalinimas.
Dumblo stabilizavimo stadija atliekama specialiuose įtaisuose- metantankuose. Parenkami du metantankai. Juose bus mezofilinis fermentavimo režimas, nes dumblo mišinys bus sausinamas mechaniškai.
Gautas stabilizuotas dumblo mišinys sausinamas filtriniais presais, kol tampa transportabilus. Projekte naudojamas mechaninis dumblo sausinimo metodas. Bendras sausinamo dumblo kiekis . Dumblo kiekis po sausinimo . Nusausintas dumblas laikomas rezervinėse dumblo aikštelėse.
Išleidžiant nuotekas į atvirus vandens telkinius, biologiškai valytos nuotekos turi būti dezinfekuojamos. Todėl nuotekų įrenginiuose suprojektuojama dezinfekavimo stotis, kurioje dezinfekcinė priemonė- chloras. Reikalingas chloro kiekis . Nuotekų sumaišymui su chloru pagal debitą Qh.max=236,71 m3/h yra parenkamas Paršalo latako tipo maišytuvas. Išvalytos nuotekos per krantinį neužliejamą išleidžiamos į upę.
Suprojektuoti miesto nuotekų valymo įrenginiai, teisingai juos eksploatuojant, turėtų išleisti nuotekas į atvirą vandens telkinį neviršydami leidžiamų užterštumo normų.
ĮVADAS
Didėjant urbanizacijai, plečiantis ir kuriantis naujiems miestams, didėja vandens išteklių panaudojimas bei susidarantys nuotekų kiekiai. Didžiausias dėmesys Lietuvos aplinkos apsaugos strategijoje skiriamas pramonės, energetikos, žemės ūkio sektoriams, nes tai ne tik didžiausi vandens išteklių vartotojai, bet ir teršėjai.
Nutekamųjų vandenų valymo tikslas yra išvalyti nuotekas, atitekančias į valymo įmonę taip, kad jos neužterštų priimančių vandens telkinių. Tai padaroma pašalinus kietąsias medžiagas (organines medžiagas, sunkiuosius metalus ir sąnašas- tokias kaip smėlis, akmenys, lapai, šakos ir pan.), biologiškai suyrančią organiką, biogenines medžiagas ir patogeninius organizmus. Įvairūs valymo būdai gali pašalinti teršalus, jų kiekius.
Mūsų kursinio projekto tikslas- suprojektuoti miesto nuotekų valymo įrenginius. Miesto gyventojų skaičius 15 000. Nuotekų norma, tenkanti vienam gyventojui- 185 l/dieną. Nuotekos valomos tiek biologiniu, tiek mechaniniu būdu.
Šio darbo užduotis:
1. Aprašyti nuotekų valymo įrenginių technologines charakteristikas, veikimo principus;
2. Apskaičiuoti nuotekų debitą;
3. Apskaičiuoti nuotekų užterštumą pagal pagrindines teršiančias medžiagas: BDS, SM, N, P, ChDS;
4. Technologinių įrenginių parinkimas ir skaičiavimas;
5. Pirminio mechaninio nuotekų valymo įrenginių parinkimas, veikimo principo aprašymas, pagrindinių parametrų skaičiavimas;
6. Biologinio nuotekų valymo įrenginių parinkimas, aprašymas ir techninių parametrų skaičiavimas;
7. Antrinių nusodintuvų paskirtis ir skaičiavimas;
8. Parinkti ir apskaičiuoti nuotekų dumblo apdorojimo įrenginius pagal susidarančius kiekius, bei pateikti įrenginių techninę analizę; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis348.42 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasZagorskis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buitiniu nuoteku valymo irenginiu projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Zagorskis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą