Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Pastatų inžinerinės sistemos (4)

Pastatų inžinerinės sistemos (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Kursinis projektas. Aiškinamasis raštas. Šildymas. Patalpų šilumos nuostolių skaičiavimas. Projektiniai savitieji patalpos šilumos nuostoliai. Patalpos atitvarų projektiniai savitieji šilumos nuostoliai. Projektiniai savitieji šilumos nuostoliai dėl ilginių šiluminių tiltelių. Savitieji šilumos nuostoliai dėl grindų besiribojančių su gruntu. Patalpos projektiniai savitieji vėdinimo šilumos nuostoliai. Pastato projektinė šilumos šaltinio galia. Pastato lyginamoji šiluminė charakteristika. Šilumos šaltinio parinkimas. Šildymo prietaisų skaičiavimas ir parinkimas. Šildymo sistemos hidraulinis skaičiavimas. Išsiplėtimo indo ir cirkuliacinio siurblio parinkimas. Vėdinimas. Vėdinimo sistemos parinkimas. Aerodinaminis vėdinimo sistemos skaičiavimas. Vandentiekis. Pastato šalto vandentiekio debitų ir tinklo hidraulinis skaičiavimas. Skaitiklio parinkimas. Pastato nuotekų tinklo projektavimas.

Ištrauka

Kursinio darbo tikslas – suprojektuoti inžinerines sistemas (šildymą, vėdinimą, vandentiekį ir nuotekų vamzdyną) dviejų aukštų, 5 kambariųgyvenamajamnamui, be mansardosirrūsio. PastatasstatomasLazdijuose.
Projektinėpastatošildymosistemosgaliayrareikalingapalaikytinumatytusmikroklimatoparametruspastatopatalpose, esantprojektinėmsaplinkossąlygoms.Pastatošiluminėgaliaturipadengtipastatoatitvarų, ilginiųšiluminiųtiteliųiršilumosnuostoliųvisumą.Skaičiavimaidaromiatsižvelgiant į šalčiausiąpenkiadieniotemperaturaLazdijuoseΘe = -24°C.
Pastate suprojektuota kolektorinė šildymo sistema.Kolektoriai į kuriuos atitekėjusio vandens debitas paskirstomas į radiatorius, įrengti pirmo aukšto katilinėje -7296W irantro aukšto hole - 6860W. Apskaičiuojami kiekvienos patalpos šilumos poreikiai pagal kuriuos parenkami šiuos poreikius atitinkantys radiatoriai, visam pastatui reikalingas šildymo kiekis 14156 W. Atliekami hidrauliniai skaičiavimai pagal kuriuos parenkami magistralinio vamzdyno, stovų, ir atvadų iki stovų skersmenys, parenkami tokie vamzdžiai kad jais pratekėtų reikiamas vandens debitas. Magistraliniai šildymo sistemos vamzdynai išvedžiojami grindų konstrukcijoje ir tarpaukštinėje perdangoje. Sudaryti šildymo sistemoje reikiamą slėgį, reikalingą sušildytam vandeniui iš katilo pernešti į šildymo prietaisus parenkamas cirkuliacinis siurblys "DAB" VA 25/180 ir pagal apskaičiuota projektinę šiluminę galią parenkamas dujinis šildymo katilas ,,LOKYS30 KLZ". Patikrinama ar šildymo katile esantis cirkuliacinis siurblys tenkina šildymo sistemos parametrus. Šildymo katilas įrengiamas pirmame aukšte esančioje katilinėje – skalbykloje.Šildymo sistemos magistraliniai, stovų ir atvadų vamzdžiai parinkti 25mm, 20mm ir 16mm, skersmens. Pagal patalpų apskaičiuotus šilumos nuostolius ir reikalingus šildymo galios kiekius parinkti firmos "DēLonghi" radiatoriai ir KON konvektoriai. Voniose įrengiami elektriniai rakšluosčių džiovintuvai. WC įrengiami elektriniai pastatomi gyvatukai.
Pastate suprojektuota natūrali vėdinimo sistema. Pagrindinis natūralaus vėdinimo sistemos privalumas yra minimalus elektros energijos suvartojimas (didesnę dalį laiko sistema yra "laukimo" režime), o taip pat oro, patenkančio į patalpą, natūralumas. Tačiau tekantis į patalpą oras nėra pašildomas, o tai sudaro šilumos nuostolius. Oras šalinamas skardiniais kanalais iš pirmo ir antro aukšto. Aerodinaminiai skaičiavimai atlikti šešiems vėdinimo kanalams N-1, N-2 ir N-3, N-4, N-5 N -6 esantiems katelinėj - skalbykloje, virtuvėje, voniose, tualete ir vienoje drabužinėje. N-7 ir N–8 kanalams aerodinaminiai skaičiavimai nereikalingi, nes oras šalinimas tiesiogiai per sieną.

Pastate suprojektuotas šaltojo vandens įvadas, vanduo tiekiamas iš miesto tinklų. Šaltojo vandentiekio įvadas suprojektuotas į pastątą iš pietų pusės .Atstumas nuo vandentiekio magistralės iki įvado, esančioje prie pastato išorinės sienos, yra nuolęs 7,13m,jo vamzdžio skersmuo 40 mm. Įvadas yra įgilinimas 1,8m. Prijungimo prie miesto tinklų vietoje yra įrengiamas šulinys. Atlikus vandentiekio debitų ir tinklo hidraulinius skaičiavimus, nustatomi optimalūs vamzdžių skersmenys ir slėgiai, reikalingi normaliam visų pastate esančių vandens ėmimo čiaupų darbui, didžiausio vartojimo valandą.Skaitliukas pasirenkamas iš UAB ,,Vilimexsas" įmonės. Pagal gyventojų skaičių buvo parinktas 15 mm vardinio skersmens VG2 25 ES markės skaitikis. Skaitliukas įrengiamas katelinėje.
Pastate suprojektuotas nuotekų tinklas. Skaičiavimai neatlikti . Nuotekos suprojektuotas pietų pusėje, nuo nuotekų vandens įvadas nutolęs 1,7m. Nuvedamasis tinklas baigisi kontroliniu šuliniu, iš kurio vamzdžiais nuotekos nuvedamos į miesto tinklus. Nuvedamieji tinklai suprojektuoti iš 110 mm skersmens vazdžių, stovai taip pat110 mm skersmens. Praustuvių, plautuvių, dušų, vonių suprojektuoti 50 skersmens vamzdžiai, išskyrus išpuodžius, jų skersmuo taip pat kaip ir stovo 110mm. Stovas projektuojamas per visus pastato aukštus ir iškeliami virš stogo 0,2m virš stogo. Nuotekai klojami 0,02 į stovo pusę tam,kad nuotekos nubėgtų į stovą. Pastato buitinių nuotekų sistema jungiama prie miesto nuotekų tinklo.Kontrolinis šulinys nuo pastato yra nutolęs 8 metrus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis275.9 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2012 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Jurelytė
Švietimo institucijaKauno technikos kolegija
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pastatu inzinerines sistemos (4) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno technikos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J. Jurelytė
  • 2012 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą