Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Automobilių techninis eksploatavimas (2)

Automobilių techninis eksploatavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Dujų, prasiveržusių į variklio karterį, kiekio matavimas. Tepimo sistemos priežiūra ir diagnostika. Automobilių TP ir ER organizavimas autotransporto įmonėse ir UAB. Hidraulinės stabdžių sistemos diagnostika. Hidraulinės stabdžių pavaros techninė priežiūra. Hidraulinių stabdžių tikrinimas ir reguliavimas. Svarbiausi stiprintuvo gedimai. Oro šalinimas atliekamas. Stabdžių su hidraulinė pavara ABS gedimai.

Ištrauka

Pagal Prasiveržusių į karterį dujų (deginių) kiekį sprendžiame apie variklio stūmoklio- cilindro grupės detalių techninį stovį. Prasiveržusių dujų debitas tiesiogiai proporcingas stūmoklio- cilindro grupės detalių išdilimui.
Į karterį patenkančių dujų kiekis matuojamas specialiais dujų skaitikliais. Dujų skaitiklis montuojamas ant alyvos užpylimo angos nuėmus kamštį. Kad iš karterio visos dujos patektų į skaitiklį, reikia kamšteliais užkišti alyvos lygio matuoklio skylutę bei karterio ventiliacijos sistemos vamzdelį (alsuoklį). Matavimas atliekamas prie nominalių variklio alkūninio veleno apsisukimų apkrovus variklį. Gauti rezultatai lyginami su variklio norminiais daviniais (žr. lentelę).
Patyręs meistras apie dujų prasiveržimą į karterį, o tuo pačiu variklio stūmoklinės- cilindrinės grupės techninį stovį sprendžia:
a) vizualiai stebėdamas pro alyvos užpylimo angą išeinančių deginių spalvą;
b) pridėjus delną jausdamas besiskverbiančių dujų srauto intensyvumą;
c) apžiūrėdamas alsuoklį, oro filtrą ties alsuokliu (ar netepaluoti).
2. Tepimo sistemos priežiūra ir diagnostika.

Nuolat keičiasi alyvos kiekis, kokybė ir slėgis, pastoviai užsiteršia
filtrai. Gali gesti alyvos siurblys, atsirasti nesandarumas, užsiteršia variklio uždegimo sistema, ko pasekoje karbiuratoriuje jaučiamas deginių kvapas. Charakteringi degimai, jų požymiai ir diagnozavimo būdai nurodyti lentelėje.
Techniškai prižiūrint sistemą būtina:
• Stebėti alyvos slėgį,
• Stebėti alyvos kiekį ir kokybę,
• Keisti alyvą (10-15000 km) ir filtrus (dyzeliui – 7500 km),
• Paveržti sujungimus ir t.t.
Alyvos slėgis kai variklis įšilęs ir alkūninis velenas sukasi 2000-3000 aps/min turi būti 0,2 – 0,4 MPa.
Varikliui dirbant tuščiąja eiga neturi sumažėti žemiau 0,03 – 0,08 MPa. Pasiekus šip ridą turėtų užsidegti raudona lemputė. Variklį būtina gesinti ir išsiaiškinti degimo priežastis.
Slėgis sumažėja kai: nesandari tepimo sistema, sugedęs redukcinis vožtuvas arba alyvos siurblys, bloga alyvos kokybė, užsiteršęs filtras, sudilę variklio alkūninio veleno įdėklai. Slėgį tikriname įsukus manometrą vietoj alyvos daviklio.
Alyvą keičiame kai variklis karštas. Jei sistema užsiteršusi, būtina ją išplauti. Į sistemą įpilame skystesnės alyvos iki žymės "MIN" ir variklis 3-5 minutes dirba tuščiąja eiga. Variklį sustabdžius po 5-10 min. alyva išleidžiama. Užsukus išleidimo varžtą į karterį pilama šviežia alyva. Alyvos keitimo technologija yra aprašyta. Tepimo sistemai plauti gali būti panaudoti plovimo specialūs įrenginiai pvz. vengriškas "Auras". Plaunama mišiniu sudarytu iš 10% acetono ir 90% vaitspirito, alyvos ir degalų mišinių. Pakeitus tepalus, rekomenduojama pritvirtinti prie variklio nurodant alyvos markę, ridą ir sekantį keitimą. Keičiant alyvą išplaunama variklio ventiliacijos filtrai ir vožtuvai.
Atliekant pilną tepimo sistemos diagnozavimą (nustatant variklio liekamąjį resursą) alyvos slėgis matuojamas variklį pašildžius iki darbinės temperatūros, prie įvairių alkūninio veleno apsisukimų. Gauti rezultatai lyginami su normatyviniais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos konspektas
KategorijaInžinerija
TipasKonspektai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis155.74 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Gramackas
Švietimo institucijaAlytaus profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Automobiliu techninis eksploatavimas (2) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 14 puslapių 
  • Alytaus profesinio rengimo centras / 2 Klasė/kursas
  • A. Gramackas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą