Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Miesto nuotekų valymo įrenginiai

Miesto nuotekų valymo įrenginiai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647
Aprašymas

Įvadas. Projekto tikslas – susipažinti su mechaninio ir biologinio nuotekų valymo įrenginiais, įsisavinti nuotekų valymo įrenginių projektavimo principus, jų parinkimo kriterijus ir sugebėti praktiškai pritaikyti juos konkrečioje vietovėje, įmonėje, gamykloje. Nuotekų valymo įrenginių apžvalga, pagrindiniai jas reglamentuojantys dokumentai. Nuotekų valymo technologijos parinkimas. Nuotekų debitų skaičiavimas. Nuotekų užterštumo skaičiavimas. Technologinių įrenginių parinkimas ir skaičiavimas. Skaičiavimai. Mechaninio nuotekų valymo įrenginių projektavimas. Ramintuvo ir latako skaičiavimas. Grotų skaičiavimas. Smėliagaudės ir smėlio sausinimo aikštelės skaičiavimas. Smėlio sausinimo aikštelės. Debito matavimo mazgas. Pirminio nusodintuvo skaičiavimas.Biologinių nuotekų valymo įrenginių. projektavimas. Aerotanko techniniai parametrai. Aeravimo sistemos skaičiavimas. Antriniai nusodintuvai. Cirkuliacinis ir perteklinis aktyviojo dumblo kiekis. Dumblo apdorojimas.Dumblo tankinimas. Metatanko skaičiavimas. Dumblo sausinimo aikštelės. Nuotekų dezenfikavimas. Reikalingo chloro kiekio nustatymas. Maišytuvo parinkimas. Kontaktinių rezervuarų skaičiavimas. Nuotekų išleistuvas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Kursinio projekto tikslas – susipažinti su mechaninio ir biologinio nuotekų valymo įrenginiais, įsisavinti nuotekų valymo įrenginių projektavimo principus, jų parinkimo kriterijus ir sugebėti praktiškai pritaikyti juos konkrečioje vietovėje, įmonėje, gamykloje. Kursinio darbo metu reikės suprojektuoti 6000 gyventojų turinčiam miestui nuotekų valymo įrenginius, kai nuotekų norma vienam gyventojui yra 125 l/d. žmogui.
Nuotekos- tai namų ūkyje ar gamyboje vartotas ar gaminant atsiradęs vanduo. Atsižvelgiant į susidarymo kilmę ir užterštumą nuotekos skirstomos į tris pagrindines grupes:
• Buitines;
• Gamybines;
• Lietaus (paviršines) nuotekas.
Buitinės nuotekos susidaro nuplaunant žmonių fiziologines išskyras, tenkinant žmonių higienos poreikius, naudojant vandenį ūkinėms reikmėms. Gamybinės nuotekos susidaro vandenį naudojant įvairiuose gamybos procesuose, dažniausiai plaunant ir aušinant. Buitinės nuotekos susidaro ne tik gyvenamuose, bet ir visuomeniniuose pastatuose, pramonės įmonėse. Lietaus nuotekos susidaro lyjant ant gatvių, šaligatvių, stogų ir kitų vandeniui nelaidžių paviršių.
Nuotekų kiekis yra tiesiogiai proporcingas augančiam gyventojų skaičiui, todėl didėjant gyventojų skaičiui, auga suvartojamo vandens kiekis pramonėje, buityje. Dideliuose miestuose nuotekų valyklos užima didelius plotus, nes reikia išvalyti nešvarų vandenį, patalpinti susidariusį dumblą, bei užtikrinti, kad nuo nešvaraus vandens sklindantis blogas kvapas nepasieks miesto gyventojų. Nuotekų valyklos turi išvalyti didesnį nešvaraus vandens kiekį negu yra jo poreikis, kad žmonės būtų aprūpinti švariu vandeniu.
Nuotekų tvarkymo sistema – inžinerinių įrenginių, statinių ir technologinių procesų kompleksas (visuma) nuotekoms surinkti, transportuoti, valyti (teršiančias medžiagas nuo vandens atskirti) ir išleisti bei valymo metu susidarančioms atliekoms (šlamui, dumblui) tvarkyti.
Nuotekų valykla- tai inžinerinių įrenginių kompleksas nuotekoms valyti. Nuotekų valyklų sudėtyje būna: valymo įrenginiai (septikai, sėsdintuvai, biofiltrai, aerotankai), įrengimai (siurbliai, kompresoriai, centrifugos), statiniai (kompresorinės, transformatorinės), pastatai (administracijos, laboratorijos). Skiriamos mažos, vidutinio dydžio ir didelės nuotekų valyklos. Nuotekų valyklos dydis priklauso nuo gyventojų skaičiaus, miesto dydžio, pramoninių rajonų mieste ir kt. veiksnių.
Valant vandenis mechaniniu būdu, pirmiausia vanduo košiamas pro įvairias groteles. Po to nusodinamos smulkesnės priemaišos ir atskiriamos organinės, ir galiausiai vanduo filtruojamas. Pagrindiniai naudojami įrenginiai mechaniniame valyme – grotos, smėliagaudės, sėdintuvai, hidrociklonai. Valant vandenį biologiniuose valymo įrenginiuose yra panaudojami mikroorganizmai, kuriems yra sudaromos palankios mitybos ir dauginimosi sąlygos. Naudojami biofiltrai, aerotankai. Kai kada naudojamas cheminis nuotekų valymas. Jis atliekamas po mechaninio nuotekų valymo. Cheminio valymo metu į nuotekas dedami skiediniai su juose ištirpintais chemikalais.
Lietuvoje, sprendžiant nuotekų tvarkymo problemas, reikia vadovautis Seimo, Vyriausybės, Aplinkos ministerijos ir kitų žinybų priimtais įstatymais, nutarimais, įsakymais, patvirtintais teisės dokumentais. Kadangi Lietuva priklauso Europos Sąjungai, mūsų šalies aplinkosaugos srities dokumentai derinami su Europos Sąjungos reikalavimais, taip pat Europos Sąjungos dokumentai galioja Lietuvoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis1.16 MB
Autoriushardis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJakštonienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miesto nuoteku valymo irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Jakštonienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą