Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius (4)

Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Ekskavatoriaus apdorojamo grunto fizinės ir mechaninės savybės. Ekskavatoriaus paskirtis. Atliekamo darbo proceso ypatumai. Ekskavatoriaus kaušo galimos konstrukcinės schemos. Techniniai ir eksploataciniai parametrai. Kaušo judesio kinematika. Trajektorijos ribinių taškų dydžiai. Kaušo sąveika su gruntu. Skaičiuojamieji darbo rėžimai, jų metu susidarančių apkrovų schemos ir jų skaičiavimai. Bazinės mašinos parinkimas. Ekskavatoriaus darbo ir transportinio greičių parinkimas. Variklio parinkimas. Ekskavatoriaus išvystoma traukos jėga. Ekskavatoriaus kritinės stovumo sąlygos. Galimi konstrukciniai sprendimai mašinos stovumui padidinti. Ekskavatoriaus teorinio, techninio ir eksploatacinio našumo skaičiavimas. Darbo išvados.

Ištrauka

Šiame kursinyje bus nagrinėjama grunto fizinės ir mechaninės savybės; ekskavatoriaus paskirtis; darbo padargo (strėlės, rankenos, kaušo) judesio kinematika (trajektorija), sąveika su gruntu, nustatant pagrindines jėgas, veikiančias darbo metu; bazinės mašinos parinkimas; variklio galios ir našumo apskaičiavimas ir kiti svarbūs elementai reikalingi projektuojant ekskavatorių su tiesioginiu kaušu. Pradiniai užduoties duomenys pagal kuriuos bus projektuojamas ekskavatorius yra šie:
Kaušo talpa V, = 1,0 m3;
Grunto transportavimo atstumas Ltr = 4,0 m;
Kasimo aukštis 2,75 m;
Grunto kategorija III;
Važiuoklės tipas ratinė.

Gruntas - tai sistema, susidedanti iš mineralinių dalelių, erdvė tarp kurių pripil¬dyta vandens ir oro. Todėl skiriamos trys gruntų fazės: kietoji, skystoji ir dujinė. Kietąją fazę sudaro įvairių matmenų ir formų dalelės, kurios pagal stambumą skirstomos į molio (mažiau nei 0,005 mm), dulkiu (0.05-0.005 mm) ir smėlio (2-0,5 mm) dalelės.
Pagal tai, kurios fazės sudaro gruntą, galimi trys grunto modeliai. Vienfazis gruntas – tai sausasis gruntas, nes porose esanti dujinė fazė jo savybėms įtakos neturi. Dvifazis gruntas – vandens prisotintas gruntas, kurio poras visiškai užpildo vanduo. Trifazio grunto porose yra ir skystoji, ir dujinė fazės. Šio grunto savybės priklauso nuo fazių tarpusavio santykio.
Gruntų savybes nusako rodikliai (skaičiai), kurie gaunami tiriant gruntus. Pagal fizikinių savybių rodiklius gruntai klasifikuojami atsižvelgiant į kiekvienoje šalyje galiojančius standartus. Mechaninių savybių rodikliai ir kai kurie fizikinių savybių rodikliai taikomi skaičiuojant pastatų pagrindus. Kiekvienas rodiklis žymimas lotyniška ar graikiška raide, laikantis standarto. Fizikinių savybių rodikliai apibūdina grunto sudėtį ir būvį, kuriuos nusako drėgnis, smėlio grūdelinė sudėtis, molio plastiškumo rodiklis, grunto tankis ir vienetinis svoris. Be to, grunto būvį nusako rodikliai, kurie apskaičiuojami pagal jau minėtus rodiklius: poringumas n ir poringumo koeficientas e , soties laipsnis Sr , smėlių tankumo laipsnis ID , molinių gruntų takumo rodiklis IL . Dar yra ir kitų specifinių gruntų fizikinių savybių: laidumas vandeniui, brinkimas, išmirkimas.
Kita grupė rodiklių nusako dvi mechaninių gruntų savybes: suspaudžiamumą ir kerpamąjį stiprumą. Suspaudžiamumo rodikliai: deformacijų modulis E, skersinės deformacijos koeficientas ν, suspaudžiamumo koeficientas m0 apibūdina grunto deformacijas. Kerpamojo stiprumo rodikliai – vidinės trinties kampas ϕ ir sankaba c – pagrindo stiprumą ir pastovumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-19
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis761.46 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Subačius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vienkausis tiesioginio kasimo ekskavatorius (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Subačius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą