Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vagonai ir lokomotyvai (3)

Vagonai ir lokomotyvai (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra susipažinti ir išanalizuoti lokomotyvų hidraulinius siurblius, jų veikimo principus, tipus, konstrukcinius ypatumus. Hidraulinio siurblio paskirtis, veikimo principas. Žemo slėgio siurbliai. Aukšto slėgio siurbliai. Tepalo ir pagalbinio tepalo siurbliai. Vandens siurblys. Pagrindiniai kiekvieno siurblio tipo privalumai ir trūkumai. Krumpliaratinių siurblių privalumai ir trūkumai. Vienplunžerinių siurblių privalumai ir trūkumai. Išcentrinių siurblių privalumai ir trūkumai. Hidraulinių siurblių silpnosios vietos. Problemos iškylančios eksploatuojant analizuojamus siurblius. Krumpliaratinių siurblių silpnosios vietos. Problemos iškylančios juos eksploatuojant. Vienplunžerinių ir sekcinių siurblių silpnosios vietos. Problemos iškylančios juos eksploatuojant. Krumpliaratinio siurblio konstrukciniai tobulinimai. Krumpliaratinio siurblio veleno, našumo ir kiti skaičiavimai. Išvados. Priedai (siurblio specifikacija, dwg brėžiniai: krumpliaratis, žemo slėgio siurblys).

Ištrauka

Šio kursinio darbo tikslas yra susipažinti ir išanalizuoti lokomotyvų hidraulinius siurblius, jų veikimo principus, tipus, konstrukcinius ypatumus.
Kaip jau žinome siurblys mechaninę energiją keičia į slegiamo skysčio energiją. Siurblys yra neatsiejama lokomotyvų sistemos dalis. Lokomotyvo degalų, tepimo ir aušinimo sistemose siurblys yra vienas iš pagrindinių agregatų. Kiekvienoje šių sistemų siurbliai gali būti skirtingų tipų bei konstrukcijų. Siurblių yra įvairių tipų: rotoriniai, išorinio sukibimo krumpliaratiniai, vidinio sukibimo krumpliaratiniai, vienplunžeriai, sekciniai ir t.t. Tačiau tinkamiausi parenkami pagal jų konstrukcijų ypatumus, tam tikras charakteristikas, eksploatavimo laiką, patikimumą.
Parinktas siurblys turi užtikrinti optimalų darbinį tūrį V (dar vadinamą tūrine eiga), bei skysčio debitą Q (skysčio kiekis tiekiamas per minutę). Svarbus siurblio parametras yra jo sukimosi greitis. Siurblio našumas Q priklauso nuo siurblio apsisukimų skaičiaus n.

Siurblys variklio mechaninę energiją keičia į slegiamo skysčio energiją. Jis tiekia skystį į hidrosistemos linijas.
Siurblyje skysčiui gali būti suteikta dviguba energija: slėgio potencinė arba kinetinė. Pagal tai siurbliai skirstomi į tūrinius ir dinaminius. Tūriniai siurbliai skirstomi į slenkamojo grįžtamojo judesio (stūmuoklinius ir plunžerinius, membraninius ir diafragminius) ir rotorinius (sukamojo ir slenkamojo, sparninius). Dinaminiai siurbliai skirstomi į mentinius (išcentrinius, ašinius, elektromagnetinius) ir trinties (sūkurinius, diskinius, vibracinius, sraigtinius).
Siurblys, kuris darbo skystį įsiurbia į kamerą per įtekėjimo angą ir išstumia per ištekėjimo angą, periodiškai kintant kameros tūriui, vadinamas tūriniu siurbliu. Didėjant kameros tūriui susidaro vakuumas ir skystis įsiurbiamas. Mažėjant kameros tūriui, skystis suslegiamas ir išstumiaimas iš jos. Kameros tūris keičiamas judamais elementais: stūmuokliais, plunžeriais, plokštelėmis, membranomis, diafragmomis ir t.t. Pagal nominalųjį suskuriamą slėgį siurbliai skirstomi į mažo slėgio – iki 1,6 Mpa; vidutinio slėgio 1,6 – 10 Mpa; didelio slėgio – daugiau kaip 10 Mpa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-24
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis368.01 KB
Autoriuschektisaut
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Subačius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimas krumpliaratis [speros.lt].dwg
Microsoft Word Vagonai ir lokomotyvai (3) [speros.lt].doc
Microsoft Word siurblio specifikacija [speros.lt].doc
 siurblys [speros.lt].dwg
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Subačius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą