Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Buldozeris

Buldozeris

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Įvadas. Apdorojamo grunto fizikinės ir mechaninės savybės. Bendros žinios apie gruntus. Apdorojamo grunto fizikinės ir mechaninės savybės. Buldozerio paskirtis, klasifikavimas. Konstrukcinės schemos. Darbo procesas. Buldozerio paskirtis, klasifikavimas. Buldozerių konstrukcinės schemos. Buldozerio darbo procesas. Buldozerio darbo padargas (verstuvas). Verstuvo valdymo sistemos. Verstuvo sąveika su gruntu, veikiančių jėgų schema. Buldozerio traukos skaičiavimas. Darbinio ir transporterinio greičių parinkimas. Variklio galingumo nustatymas. Bazinės mašinos parinkimas. Traukos jėgos nustatymas. Traukos patikrinimas pagal sankibumą. Našumo skaičiavimas. Buldozerio masės centro radimas. Mašinos stovumo įvertinimas. Išilginis stovumas. Skersinis stovumas. Buldozerio skaičiuojamosios padėties parinkimas. Verstuvo darbinių apkrovų radimas. Verstuvo fiksuojamo piršto atsparuminiai skaičiavimai.

Ištrauka

Bendrosios žinios. Žemės kasimo ir transportavimo mašinomis gruntas atskiriamas nuo masyvo, paimamas ir transportuojamas į iškrovimo vietą. Jų darbo ypatumas tas, kad gruntas kasamas veikiant bazinės mašinos važiuoklės traukos jėgai.
Žemės kasimo ir transportavimo mašinos skirstomos į peilines (buldozeriai, autogreideriai), kaušines (skreperiai) ir mašinas su papildomu transportavimo įrenginiu (elevatoriniai greideriai, grunto drožtuvai).
Buldozeriai efektyvūs tada, kai gruntas transportuojamas nedideliais atstumais - iki 100 m. Šiam procesui reikia daugiau energijos, palyginti su skreperiais. Be to, dalis transportuojamo grunto nubyra ir šie nuostoliai tiesiai proporcingi transportavimo nuotoliui.
Apskritai racionalų žemės kasimo ir transportavimo mašinų taikymą lemia ribotas grunto transportavimo nuotolis. Skreperius su vikšrine važiuokle ekonomiškai tikslinga naudoti, kai transportavimo nuotolis neviršija 300-500 m, su ratine važiuokle -3000-5000 m.
Elevatoriniai greideriai ir grunto drožtuvai paslenka gruntą per transporterio (konvejerio) siekį arba mestuvo numetimo nuotolį. Palankiausias autogreiderių grunto perstūmimo nuotolis siekia keletą dešimčių metrų.
1 m3 žemės darbų grunto kasimo ir transportavimo mašinomis kaina tomis pačiomis sąlygomis, palyginti su vienakaušiu ekskavatoriumi su transporto priemonėmis, yra mažesnė. Tačiau ekskavatoriai yra universalesni, gali atlikti gerokai daugiau grunto apdorojimo operacijų, kasti sunkiuosius (stiprius) gruntus, dirbti pelkėtose vietose.
Skreperius nereikėtų naudoti rišliesiems ir lipniesiems gruntams kasti. Elevatorinius greiderius netikslinga naudoti raižytose vietovėse. Buldozeriai, kaip universali mašina, naudojama visų rūšių statybos darbams. Geri žemės kasimo ir transportavimo mašinų techniniai bei ekonominiai rodikliai, o daugeliu atvejų ir technologinis būtinumas sukuria palankias jų plėtotės perspektyvas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis38 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.08 MB
Autoriusalllex
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSubačius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buldozeris [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 38 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Subačius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą