Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Dujų tiekimo tinklai: Jonavos miestas

Dujų tiekimo tinklai: Jonavos miestas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Aiškinamasi raštas. Kvartalų plotų ir bendras gyventojų skaičiaus nustatymas. Miesto metinių dujų kiekių ir debitų skaičiavimas. Šilumos ir dujų poreikiai pastatų šildymui, vėdinimui ir karšto vandens ruošimui. Šilumos poreikiai šildymui gyvenamiesiems pastatams. Šilumos ir dujų poreikiai visuomeninių pastatų šildymui ir vėdinimui. Šilumos poreikiai karštam vandeniui. Šilumos ir dujų poreikiai miesto katilinei. Bendri dujų poreikiai miestui. Dujų reguliavimo punktų skaičiaus nustatymas. Mažo slėgio tinklo hidraulinis skaičiavimas. Kelio debito skaičiavimas mažo slėgio tinkle Mazginių debitų skaičiavimas. Ruožų debitų skaičiavimas išpjaunant mazgą. Mažo slėgio dujotiekio hidraulinis skaičiavimas. Vidutinio slėgio dujotiekio hidraulinis skaičiavimas. Dujų reguliavimo punkto įrangos parinkimas. Mažo slėgio tinklo dujotiekio medžiagų žiniaraštis.

Ištrauka

Kursiniame projekte suprojektuoti dujų tiekimo tinklai Jonavos miestui, kurio gyvenamasis plotas yra 100 ha. Miestą sudaro 30 kvartalų ir žalieji plotai. Mieste gyvena 15287 gyventojai.
Vidutinis gyvenamasis plotas tenkantis 1 žmogui yra 24,4 m2/žm.
Mieste yra 2 skalbyklos, 2 pirtys, 2 gamyklos, ligoninė, viešojo maitinimo įstaiga, rajoninė katilinė, duonos ir konditerijos gaminių kepyklos, mokykla, darželis, 2 gamyklos, individualios įmonės bei gyvenamieji namai.
Vadovaujantis nustatytomis normomis ir taisyklėmis, mieste suprojektuota mažo ir vidutinio slėgio skirstomieji dujotiekio tinklai. Mažo slėgio dujotiekio tinklui priklauso tokie vartotojai: visi gyvenamieji pastatai, gydymo įstaigos, viešojo maitinimo įstaigos, mokymo įstaigos ir mažos įmonės. Vidutinio dujotiekio slėgio tinklui tenka šie vartotojai: skalbyklos, pirtys, kepyklos, pramonės įmonės, mažo dujotiekio vartotojai, miesto katilinė. Iš dujų paskirstymo stoties (DSS) dujos tiekiamos į vidutinio slėgio dujotekio sistemą, o iš jos per 2 dujų reguliavimo punktus (DRP) į mažo slėgio dujotiekį.
Apskaičiavau, kad mažo slėgio tinkle, miesto valandinis dujų poreikis yra 1431,0 n.m3/h, bei metinis - 3289881,3 n.m3/metus, o vidutinio slėgio tinkle valandinis poreikis lygus 11840,1 n.m3/h. , bei metinis - 53179101,6 n.m3/metus.
Pagal šiuos duomenis yra nustatyta, kad miestui reikės dviejų dujų reguliavimo punktų (DRP), iš kurių nuo vidutinio slėgio dujų tinklo tiekiama 715,5 kiekvienam iš jų.
Mažo slėgio tinklą sudaro du žiedai, bendras tinklo ilgis siekia 4861,8 metrų.
Vidutinio slėgio tinklą sudaro du pusžiedžiai, dujotiekio tinklo bendras ilgis yra 4372,0 metrų.
Šiame darbe buvo atlikti mažo ir vidutinio slėgio dujotiekių hidrauliniai surišimai, parinkti reikiami dujotiekio vamzdynų skersmenys, kad dujotiekis veiktų patikimai, t. y. nuolat tiektų dujas vartotojams didžiausio jų vartojimo metu; ekonomiškai; būtų užtikrintas DRP įrenginių stabilus veikimas neviršijant leidžiamojo slėgio.
Dujotekio tinklams (mažo ir vidutinio slėgio) naudojamai polietileniniai PE 80 tipo vamzdžiai, kriuos numatyta tiesti požeminiu būdu. Dujotiekio įgilinamas apie 1,0 metrą. Naudojama armatūra tinkle – uždarymo sklendės, šuliniai su kapomis, kad įvykus avarijai būtų galima atjungti tinklo atkarpą nuo dujų tiekimo. Žemiausiose mažo slėgio tinklo vietose įrengti kondensato rinktuvai. Visas dujotiekio tinklo projektas buvo sudarytas remiantis "Skirstomųjų polietileninių dujotiekių įrengimo taisyklės 2008". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis699.12 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasRogoza
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duju tiekimo tinklai Jonavos miestas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Rogoza
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą