Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius (3)

Vienkaušis tiesioginio kasimo ekskavatorius (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Apdorojamo grunto fizinės ir mechaninės savybės. Mašinos paskirtis, klasifikavimas. Darbo padargo konstrukcija, parametrai, palyginimas su prototipais. Darbo padargo sąveika su gruntu, veikiančių jėgų schema. Bazinės mašinos parinkimas. Darbo padargo judėjimo trajektorijos. Darbo zonos. Našumo skaičiavimas. Stovumo skaičiavimas. Pirma padėtis. Antras atvejis. Darbinės apkrovos, veikiančios darbo padargus. Traukos skaičiavimas. Variklio parinkimas. Darbo padargo dalies atsparumo skaičiavimas. Kaiščio atsparumo tikrinimas. Kaušo ausies atsparumo tikrinimas. Darbo savikainos skaičiavimas.

Ištrauka

Gruntai yra natūralios daugiafazės dispersinės sistemos (1 pav.), susidedančios iš kietosios, skystosios ir dujinės fazių. Kietoji fazė yra mineralinės dalelės – svarbiausioji gruntų dalis, skystoji – vanduo, dujinė – oras ir vandens garai.

Pagal tai, kurios fazės sudaro gruntą, galimi trys grunto modeliai. Vienfazis gruntas – tai sausasis gruntas, nes porose esanti dujinė fazė jo savybėms įtakos neturi. Dvifazis gruntas – vandens prisotintas gruntas, kurio poras visiškai užpildo vanduo. Trifazio grunto porose yra ir skystoji, ir dujinė fazės. Šio grunto savybės priklauso nuo fazių tarpusavio santykio.
Gruntų savybes nusako rodikliai (skaičiai), kurie gaunami tiriant gruntus. Pagal fizikinių savybių rodiklius gruntai klasifikuojami atsižvelgiant į kiekvienoje šalyje galiojančius standartus. Mechaninių savybių rodikliai ir kai kurie fizikinių savybių rodikliai taikomi skaičiuojant pastatų pagrindus. Kiekvienas rodiklis žymimas lotyniška ar graikiška raide, laikantis standarto. Fizikinių savybių rodikliai apibūdina grunto sudėtį ir būvį, kuriuos nusako drėgnis, smėlio grūdelinė sudėtis, molio plastiškumo rodiklis, grunto tankis ir vienetinis svoris. Be to, grunto būvį nusako rodikliai, kurie apskaičiuojami pagal jau minėtus rodiklius: poringumas n ir poringumo koeficientas e , soties laipsnis Sr , smėlių tankumo laipsnis ID , molinių gruntų takumo rodiklis IL . Dar yra ir kitų specifinių gruntų fizikinių savybių: laidumas vandeniui, brinkimas, išmirkimas.
Kita grupė rodiklių nusako dvi mechaninių gruntų savybes: suspaudžiamumą ir kerpamąjį stiprumą. Suspaudžiamumo rodikliai: deformacijų modulis E, skersinės deformacijos koeficientas ν, suspaudžiamumo koeficientas m0 apibūdina grunto deformacijas. Kerpamojo stiprumo rodikliai – vidinės trinties kampas ϕ ir sankaba c – pagrindo stiprumą ir pastovumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1019.39 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. R. Subačius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vienkausis tiesioginio kasimo ekskavatorius (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. R. Subačius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą