Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Termofikacinės elektrinės projektas

Termofikacinės elektrinės projektas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Techniniai-ekonominiai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai-ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Energijos gamybos kaštai. Sąmatinės vertės nustatymas. Darbas iliustruotas brėžiniais.

Ištrauka

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Be to, nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis. Elektros energija, pagaminta elektrinėse, šviesos greičiu perduodama vartotojams. Šiame kursiniame darbe projektuosime termofikacinės elektrinės (TE) elektrinę dalį.
Termofikacinės elektrinės be elektros energijos tiekia šiluminę energiją garo arba karšto vandens pavidalu. Jose garas atskiriamas ne tik regeneratyviniam vandens šildymui, bet ir pramonės poreikiams bei gyvenamųjų namų šildymui. Į kondensatorių patenka tik nežymi į turbiną įėjusio garo dalis. Dėl to TE šilumos nuostoliai labai sumažėja, o naudingumo faktorius siekia 60 %.
TE statomos arti šilumos vartotojų, nes garo perdavimas ekonomiškas tik 3-5 km spinduliu. Šiuo atveju būna arti ir elektros vartotojai, todėl jiems elektros energiją galima tiekti 6-10 kV generatorine įtampa. Minėti ypatumai riboja TE galią, kuri būna žymiai mažesnė už kondensacinių elektrinių galią. Specifinis TE ypatumas yra tas, kad jų šiluminių įrenginių galia yra didesnė lyginant su elektrinės elektrine galia.
Šio tipo elektrinės labiausiai paplitusios Lietuvoje (Lietuvos elektrinė, Kauno, Vilniaus, Mažeikių ir kitos termofikacinės elektrinės). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis246.69 KB
AutoriusAruns
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. R. Deksnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Termofikacines elektrines projektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. R. Deksnys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą