Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) projektas

Hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) projektas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Projekto duomenys. Įvadas. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūriniai schemų variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai–ekonominiai skaičiavimai. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Smūginių trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aperiodinės srovės skaičiavimas. Bet kurio momento periodinės srovės dedamosios nustatymas. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Aparatų ir laidininkų parinkimas. 330 kV skirstomosios šynos parinkimas. Transformatorių prijungimo prie 330 kV įtampos šynų parinkimas. Generatorinės įtampos šynų parinkimas. Izoliatorių prie generatorinės įtampos parinkimas. Matavimo transformatorių parinkimas. Srovės matavimo transformatoriaus parinkimas. Įtampos transformatorių parinkimas. Iškroviklių parinkimas. Jungtuvų ir skyriklių parinkimas. Pagrindinės schemos parinkimas ir pagrindimas. Elektrinės savosios reikmės. Elektrinės valdymas.

Ištrauka

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu ir universalumu. Nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis, o nuo elektros energijos kainos priklauso kitų produktų kainos. Šiame kursiniame darbe projektuosime Hidroakumuliacinės elektrinės HAE elektrinę dalį.
Svarbią vietą šiuolaikinėje energetikoje užima hidroakumuliacinės elektrinės (HAE). Jos
skirtos elektros sistemos apkrovos grafikui išlyginti.

HAE statomos ten, kur viršutinį baseiną galima įrengti 100 m ir didesniame aukštyje. Elektrinės agregatai turi būti apgręžiamojo tipo, kad galėtų veikti ir generatoriaus ir siurblio režimais. Elektrinė yra manevringa, o bendras naudingumo koeficientas r = 0,7-0,75.
Svarbią vietą šiuolaikinėje energetikoje užima hidroakumuliacinės elektrinės (HAE). Jos
skirtos elektros sistemos apkrovos grafikui išlyginti. HAE turi du baseinus . Paros minimalios apkrovos metu agregatai dirba siurblio režimu ir siurbia vandenį iš apatinio baseino 5 į viršutinį 1, o paros maksimalios apkrovos metu vanduo iš viršutinio baseino leidžiamas į apatinį ir agregatai gamina elektrą.
Elektrinės struktūrinės schemos variantų sudarymas padeda optimaliai parinkti generatorių skaičių, parinkti transformatorius, numatyti elektrinius ryšius tarp skirtingų įtampų skirstyklų. Skirtingų schemų variantų palyginimas padeda optimizuoti blokų generatorius- transformatorius bei ryšio transformatorių skaičių ir išsidėstymą.
Šiame projekte sudaromos dvi elektrinės struktūrinės schemos, kurios tarpusavyje lyginamos ekonomiškai ir parenkamas optimalesnis variantas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis362.96 KB
AutoriusAlgis
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Deksnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hidroakumuliacines elektrines (HAE) projektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Deksnys
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą