Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Taikomoji mechanika (10)

Taikomoji mechanika (10)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Mechanizmo projektavimas. Laisvės laipsnio, klasės ir eilės nustatymas. Mechanizmo metrinė sintezė. Kulisinio mechanizmo grafoanalitinė kinematika. Išėjimo grandies poslinkių diagramos sudarymas. Poslinkių diagramos grafinis diferencijavimas. Rezultatų palyginimas. Kumštelinių mechanizmų projektavimas. Pagrindiniai kumštelinio mechanizmo dydžiai. Kumštelinio mechanizmo su svertu pagrindinių dydžių nustatymas ir profilio sintezė. Krumpliaratinio mechanizmo projektavimas. Perstūmos koeficientų parinkimas. Krumpliaračių parametrų skaičiavimas. Krumplių profilių braižymas. Planetinių reduktorių projektavimas. Krumpliaračių krumplių skaičiaus parinkimas. Krumplių skaičiaus parinkimo teisingumo tikrinimas. Smagračio projektavimas. Redukuoto sukimo momento nustatymas. Redukuoto inercijos momento nustatymas. Vittenbauerio diagramos išbraižymas. Smagračio inercijos momento, formos ir matmenų nustatymas.

Ištrauka

Duotam mechanizmui nustatome laisvės laipsnių skaičių pagal Čebyševo formulę:
W=3n-2p5-p4,
čia W- mechanizmo laisvės laipsnis, n- judančių grandžių skaičius, p5- penktos klasės kinematinių porų skaičius, p4- ketvirtos klasės kinematinių porų skaičius (akad. I.Artobolevskio klasifikacijoje).
Judančių grandžių šiame mechanizme turime 5, penktos klasės kinematinių porų- 7, ketvirtos klasės kinematinių porų nėra.
Taigi,
W=3∙5-2∙7-0=1
Tai reiškia, kad viso mechanizmo judesį užduoda viena grandis, ji vadinama varančiąja, ir bet kurią padėtį galima aprašyti tik per vieną kintamąjį (šios grandies posūkio kampą). Nagrinėjamas mechanizmas susideda iš pradinės grandies ir dviejų antros eilės ir antros klasės Asūro grupių, todėl nagrinėjamas mechanizmas yra antros klasės ir antros eilės.

Skaičiuojamas kulisės svyravimo kampas:
čia k- greičio pasikeitimo koeficientas. Iš pasirinkto taško O1 mastelyje atidedamos kraštinės kulisės padėtys. Per taškus B1 ir B7 kampu nedidesniu nei 30° (brėžinyje =21°). Laisvai pasirenkame ilgį B1C1, o B1C1 lygiagretus B7C7. Laisvai pasirenkame atstumą OO1>AO (OA=25 mm). Visos kulisės ilgis 180 mm, O1B=60 mm. Atsižvelgdami į pasipriešinimo jėgas nustatome darbinės ir tuščios eigos kampus. Darbinė eiga nuo A1 iki A7 (sukantis pagal laikrodžio rodyklę) sudaro 212° kampą, o tuščiajai eigai lieka 148° kampas. Darbo tuščiąją eigas padaliname į 6 lygias dalis ir gauname taško A 12 padėčių, grafiškai surandame kitų mechanizmo dalių padėtis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis171.01 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Iljin
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Taikomoji mechanika (10) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Iljin
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą