Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Ikispaudos procesų technologijos

Ikispaudos procesų technologijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. CTP sistema. CTP technologija. Reprodukcinis procesas. Skaitmeninės ofsetinės plokštės. Fotopolimerinės plokštės. Ofsetinių plokščių išvedimo sistema. Tiesioginis mikroreljefo sukūrimas lazeriu. Procesoriaus INTERPLATER 66 transportavimo sistemos specifikacija. Išvados.

Ištrauka

Žodis "poligrafija" kilęs iš graikų kalbos žodžio "polygraphia" – daugiaraštiškumas. Šis terminas turi tris naudojamas reikšmes. Viena iš jų teigia, kad poligrafija yra technikos šaka, apimanti techninius metodus ir priemones, skirtus tekstinės ir vaizdinės informacijos kopijų dauginimui spausdinimo būdu, ko pasėkoje gaunama poligrafinė produkcija. Poligrafija taip pat dar vadinama ir taikomoji mokslo sritis, nagrinėjanti teorines ir praktines problemas, susijusias su tekstinės ir vaizdinės informacijos dauginimu spausdinimo būdu. Procesai kurių metu gaunama poligrafinė produkcija vadinama reprodukciniais procesais. Tai procesai, kada iš pirminio dokumento-originalo gaunami atspaudai. Atspaudo gavimas, tai sudėtingas ir ilgas technologinis kelias, kurį originalas turi nueiti iki kol bus gautas jo atspaudas. Priklausomai nuo spaudos rūšies, reprodukcinio proceso, pobūdžio, originalas turi nueiti skirtingą kelią.
Šiuo metu naudojama technologija, kai kompiuteriu surinktas ir sumaketuotas tekstas, dažnai kartu su iliustracijomis, perkeliamas tiesiai i spaudos formą, eksponuojant spaudos plokštę lazerio spinduliu ("iš kompiuterio į plokštę" arba angl. CTP – "computer to plate" technologija). Šiuo atveju fotoformos yra nereikalingos.
Savo kursiniame darbe nagrinėju CTP sistemą, technologiją ir jos ypatumus, apžvelgiu gamybos procesą, per kurį CTP būdu gaunama spausdinimo forma. Šį procesą stebėjau spaustuvėje AB "Spauda".

CTP technologija buvo žinoma jau prieš 30 metų, tačiau plačiau diegti ji pradėta tik prieš 6 metus, nes tik šiuo metu atsirado tinkamos sąlygos, t.y. atsirado tiesioginiam eksponavimui tinkamos medžiagos, aukšto efektyvumo įranga, patikimos programinės įrangos, skirtos leidinių paruošimui.
Palyginus CTP technologiją su tradicine, būtų galima išskirti tokius privalumus:
1. Sutrumpėja spaudos formų gamybos technologinio ciklo laikas (iškrenta foto medžiagų apdirbimas, montažas, fotoformų kopijavimas ant plokštės).
2. Iš gamybos eliminuojami foto išvedimo automatai, kopijavimo įrengimai, todėl yra sutaupoma technologinio ploto, eksploatacinių išlaidų, elektros energijos, sumažėja aptarnaujančio personalo kiekis. Esant mažiems tiražams paaiškėja, kad tiesioginis plokščių eksponavimas (nežiūrint į jų aukštesnę kainą) yra ekonomiškesnis už tradicinį, nes nereikalingos išlaidos fotoformų gamybai.
3. Dėl sumažėjusių sisteminių ir atsitiktinių paklaidų lygio, atsirandančių eksponuojant ir apdirbant plokštes tradiciniu būdu, ant spaudos formos padidėja atvaizdo kokybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-24
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis27.49 KB
AutoriusŽivilė
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasM. Mudėnienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ikispaudos procesu technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • M. Mudėnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą