Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Pastato metalinės ir medinės konstrukcijos

Pastato metalinės ir medinės konstrukcijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Konstrukcijos parinkimas ir išdėstymas. Apkrovų skaičiavimas. Konstrukcinės schemos sudarymas. Skaičiuojamoji schema. Apkrovų skaičiavimas. Nuolatinės apkrovos. Stogas. Sienos. Laikinosios apkrovos. Sniegas. Vėjas. Kai vėjo kryptis iš kairės į dešinę. Parapeto aukštis. Vėjo čiulpimas. Pastato stogo konstrukcijų projektavimas. Pakloto projektavimas. Ilginių projektavimas. Ilginio sandūros projektavimas. Klijuotos Sijos projektavimas. Sijos stiprumo tikrinimas. Sijų saugos ribinių būvių skaičiavimas. Tangentiniai įtempimai (kirpimas). Tempimo įtempimai skersai medienos pluošto kraigo zonoje. Sijos pastovumo tikrinimas. Sijos įlinkio skaičiavimas. Įtempiai po sija iš glemžimo sąlygos. Ekscentriškai gniuždomos pastato kolonos projektavimas. Kolonos skerspjūvio parinkimas. Pastovumo tikrinimas momento veikimo plokštumoje. Pastovumo tikrinimas iš momento veikimo plokštumos. Vamzdžio sienelės pastovumas. Kolonos galvenos projektavimas. Kolonos bazės projektavimas. Kertinės siūlės jungiančios kolonos liemenį prie pado plokštės skaičiavimas. Traverso parinkimas. Inkarinių varžtų parinkimas. Žiniaraščiai. Medinių ir metalinių elementų žiniaraštis. Varžtų ir vinių žiniaraštis.

Ištrauka

Metalinių ir medinių konstrukcijų kursiniame reikia suprojektuoti pastato medines stogo konstrukcijas (medinis paklotas, ilginiai, dvišlaitė sija) ir metalines sienų (kolonos) konstrukcijas. Projektiniai duomenys pateikiami užduoties lape. Mano užduoties numeris 17.

Stogo konstrukcija

Konstrukcinė medžiaga - spygliuočių mediena (C 22). Medinį paklotą projektuoju iš 22 x 150 mm lentų, ilginius - iš 2 suporintų lentų kurių abiejų matmenys 50 x 200 mm. Ilginio sandūrai naudoju 4,5 mm skersmens ir 100 mm ilgio vinis.
Sija projektuojama iš klijuotos sluoksniuotos medienos (GL 32h). Sijos matmenys parinkti ir patikrinti, kad tenkintu stiprumo, standumo ir stabilumo sąlygas. Sijos lentų plotis 190 mm, storis 35 mm. Pagrindinės sijos maksimalus aukštis yra 1.533 m, o minimalus 0.775 m.

Sienų konstrukcija

Kolonas apvalaus vamzdinio skerspjūvio. Jos skersmuo 323,9 mm. Kolonos galvena pro-jektuojama iš 400 x 400 x 16 mm plieninės plokštės. Kolonos bazės matmenys 430 x 430 x 15 mm. Inkarinių varžtų diametras D = 20.0 mm.

Skaičiavimams reikalingi matmenys, koeficientai, tam tikri parametrai imami iš [1], [2], [3], [4], [5], [6], [7] šaltinių.

Stogo konstrukcija susideda iš laikančiosios konstrukcijos (dvišlaitės sijos) viršutinės juostos. Prie laikančiosios konstrukcijos tvirtinami ilginiai. Ilginiai išdėstomi 1,2m. Prie ilginių prikalamas lentų paklotas, prie kurio tvirtinama stogo hidroizoliacija. Dvišlaitės sijos išdėstomos kas 6,0 m. Kadangi ilginiai projektuojami kaip nekarpyta sija, kad sumažinti įtempimus kraštiniuose tar-patramiuose papildomai dedamas trečias ilginis ties pirma atrama. Jo ilgis .
Viršutinių gniuždomų sijos juostų pastovumui iš sijos plokštumos užtikrinti įrengiami ryšiai viršutinės sijos juostos plokštumoje. Jeigu pastato galinė siena iki stogo denginio standi ir gali at-laikyti vėjo apkrovas, o stogo ilginių galai patikimai inkaruoti galinėse sienose, tai horizontalūs ryšiai įrengiami ne didesniu kaip 30 m matuojamu atstumu. Ryšių elementų liaunumas imamas ne didesnis kaip 200. Nekarpyti stogo ilginiai turi būti patikimai sujungti su viršutinėmis sijų juostomis, kadangi jie dirba kaip ryšių elementai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis204.72 KB
Autoriussvaikute
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasK. Gurkšnys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pastato metalines ir medines konstrukcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • K. Gurkšnys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą