Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Technologinio įrenginio su krumpliniais mechanizmais projektavimas

Technologinio įrenginio su krumpliniais mechanizmais projektavimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Užduotis: suprojektuoti technologinio įrenginio pavarą pagal schemą. Pavaros duomenys. Įvadas: pavaros paskirtis, naudojimo sritis, veikimo principo aprašymas. Kinematiniai skaičiavimai ir elektros variklio parinkimas. Naudingumo koeficiento nustatymas. Elektros variklio parinkimas pagal galią. Variklio parinkimas pagal rotoriaus sukimosi dažnį. Kiekvienos pakopos perdavimo skaičiaus nustatymas. Kiekvieno veleno sukimo momentų T, kampinių greičių, sukimosi dažnių n ir galiu P nustatymas. Skaičiuojamos pavaros pagrindiniai duomenys. Sliekinės pavaros skaičiavimas. Slieko ir sliekračio medžiagų parinkimas. Leistinųjų įtempių skaičiavimas. Pagrindinių perdavos parametrų skaičiavimas. Pagrindiniai slieko matmenys. Sliekračio pagrindiniai matmenys. Patikrinamasis skaičiavimas. Reduktoriaus naudingumo koeficientas. Jėgos slieko ir sliekračio susikabinime. Sliekračio krumplių atsparumo lenkimui skaičiavimas. Šiluminis skaičiavimas. Sliekinės pavaros pagrindiniai parametrai. Projektinis reduktoriaus skaičiavimas ir guolių parinkimas. Velenų projektinio skaičiavimo suvestinė. Duomenys apie parinktus guolius. Pavaros tepimas. Antikorozinės priemonės. Darbo sauga. Reduktoriaus surinkimas.

Ištrauka

Užduotis: suprojektuoti technologinio įrenginio pavarą pagal schemą:

Pavaros duomenys:

1,2 – reduktoriaus varantysis ir
varomasis velenai
3 – pavaros varomasis velenas
4 – reduktoriaus korpusas
5,6 – sliekas ir sliekratis
7 – guoliai
8,10 – varančioji ir varomoji
grandininės pavaros žvaigždutės

Elektros variklis elektros energiją keičia mechanine. Kadangi jis sukasi greičiau, negu pjovimo žirklės pagrindinioveleno sukimo dažniui sumažinti ir sukimo momentui padidinti naudojama pavara.
Sliekinė pavara – tai hiperboloibinė pora, kurios mažesnysis krumliaratis turi labai mažai krumplių su dideliu įstrižumo kampu. Šis krupliaratis vadinamas slieku ir nebūtinai yra hiperboloidinės formos. Dažniausiai jis būna cilindrinis ir vadinamas archimediniu, konvoliutiniu arba evolventiniu. Archimediniai sliekai populiariausi, nes jų gamybos technologija paprasčiausia.
Pagal sraigtinės linijos kryptį pavaros gali būti su dešniniu ir kairiniu slieku. Sliekas kabinasi su sliekračiu. Slieko padaties sliekračio atžvilgiu sliekinės pavaros gali būti su apatine, viršutine ir išorine slieko padėtimi. Sliekračio velenas gali būti ir vertikalus. Sliekratis yra tam tikros formos krumpliaratis su įstrižzais krumpliais. Kontaktinių linijų ilgiui padidinti sliekračio krumpliai daromi lanko formos – jie dalinai apgaubia slieką. Slieko ir sliekračio ašių prasilenkimo kampas teoriškai gali būti bet koks, tačiau dažniausiai jis lygus 90.
Sliekinės pavaros naudojamos sukimosi greičiui mažinti, todėl sliekas yra varančioji grandis, o sliekratis varomoji. Sliekinės pavaros yra kompaktiškos, dirba standžiai, tyliai, jų dideli perdavimo skaičiai, yra savistabdės.
Sliekinės pavaros tinka trumpalaikiam darbui. Jos naudojamos staklių valdymo dalijimo mechanizmuose, prietaisuose, kėlimo ir transporto mašinose, garo turbinose, rotoriaus pasukimo mechanizme bei automobiliuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-20
DalykasInžinerijos laboratorinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis51.32 KB
Autoriuslynutes
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Technologinio irenginio su krumpliniais mechanizmais projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą