Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vandenvalos technologijos (2)

Vandenvalos technologijos (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839
Aprašymas

Suprojektuoti "X" miesto nutekamųjų vandenų įrengimai. Įvadas. Nutekamojo vandens kiekio skaičiavimas. Nutekamojo vandens kiekiai iš gyventojų. Pramonės įmonės nutekamojo vandens kiekiai. Sūrių gamykla. Vaisių konservų fabrikas. Nuotekų užterštumo ir ekvivalentinio gyventojų skaičiaus nustatymas. Buitinio išvalymo laipsnio nustatymas. Nuotekų valymo įrenginių technologinės schemos parinkimas. Pirminio (mechaninio) valymo įrenginiai. Grotos. Smėliagaudės. Pirminiai nusodintuvai. Biologinio valymo įrenginiai. Aerotankų skaičiavimas. Aeracinės sistemos skaičiavimas. Antriniai nusodintuvai. Nuotekų išleidimas į atvirus vandens telkinius. Maišytuvų skaičius. Kontaktinio rezervuaro skaičiavimas. Nuotekų išleidimas į atvirus telkinius. Nuosėdų ir dumblo apdirbimo įrenginiai. Tankintuvų skaičiavimas. Centrifūgų skaičiavimas. Dumblo džiovinimo aikštelių skaičiavimas.

Ištrauka

Paprastai nuotekos įsivaizduojamos kaip nešvarus, panaudotas vanduo, kuriuo būtina atsikratyti kaip galima greičiau. Ši filosofija veikė Vakarų Europos šalių vandens ir nuotekų valymo sistemų technologijų plėtrą ir lėmė brangių, daug energijos sunaudojančių valymo įrenginių statybą bei neatsakingą požiūrį į galimą biogeninių medžiagų ir išvalyto vandens panaudojimą. Išvalytas nuotekų dumblas žemės ūkyje naudojamas gana retai, kadangi ūkininkai neturi pakankamai žinių apie jo naudą. Pagrindinis veiksnys, nulėmęs tokį požiūrį, yra tai, kad savivaldybėse per mažai dėmesio skiriama pačiam nuotekų valymo procesui: gyvenamųjų namų, sodybų nuotekos yra sumaišomos su pramonės įmonių nuotekomis, kurių sudėtyje yra ypatingai daug kenksmingų cheminių medžiagų, bei lietaus nutekamuoju vandeniu, kuris dažnai būna prisotintas sunkiųjų metalų. Norint vėliau panaudoti tam tikras nuotekų sudedamąsias dalis, tai padaryti bus lengviau, jei skirtingų rūšių nuotekos bus atskirtos.
Svarbus žingsnis yra atskirti srutines nuotekas nuo paplavų. Srutinės nuotekos - tai vanduo, panaudotas tualetams plauti, o paplavos - visas kitas vanduo, naudojamas gyvenamosiose patalpose. Jei srutinės nuotekos atskiriamos nuo paplavų, jų valymo procesas yra daug paprastesnis, o išvalytas jas galima panaudoti kaip papildomą vandens šaltinį. Paplavas sudaro didelis kiekis vandens, kurio azoto, fosforo ir patogeninių medžiagų koncentracijos nedidelės. Išvalius tokias nuotekas gerai suprojektuotuose augalų filtrų valymo sistemose, jų kokybė bus gana gera ir šias nuotekas bus galima panaudoti laukams laistyti, drėkinti ar tualetams plauti. Koncentruotos srutinės nuotekos taip pat turi naudingų savybių. Jas taip pat galima išvalyti arba tiesiog kompostuoti. Atskirtas nuo šių nuotekų šlapimas gali būti panaudotas kaip trąšos. Jau išbandyta nemažai nuotekų valymo bei panaudojimo būdų, tačiau jie kol kas nefunkcionuoja kaip integruota sistema. Vienas iš tokių efektyvių nuotekų valymo būdų - augalų filtrai. SWAMP projekto tikslas - išbandyti ir įdiegti šiuos naujus nuotekų valymo būdus. Šis projektas taip pat padės užmegzti ryšius ir palaikyti bendradarbiavimą tarp nuotekų valymo sistemų gamintojų bei vartotojų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-05
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis324.54 KB
Autoriusaurelija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKunskaitė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vandenvalos technologijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 39 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Kunskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą