Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Nuotekų valymo aktualumas: braškių auginimo IĮ "Saldžioji uoga"

Nuotekų valymo aktualumas: braškių auginimo IĮ "Saldžioji uoga"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Pasirinkimo motyvai. Objektas. Tikslas. Uždaviniai. Teorinės medžiagos apie vandenvalą analizė. Nuotekų valymo būdai. Bendroji ir atskiroji vandenvala. Kiemo ir namo vandenvalos sistemų trumpa teorinė analizė. Nuotekų kiekio nustatymas. Buitinių vandens nuotekų teorinė analizė. Septikas- pirminio nuotekų surinkimo įrenginio teorinė analizė. Teorinė analizė apie taršalų pašalinimo procesus valymo įrenginiuose, laukelis. Teorinė analizė apie smėliagaudes. Vertikalios VSG smėliagaudės. Horizontalios HSG smėliagaudės. Įrenginio montavimas. Trapų pavidalo SG smėliagaudė. Teorinė analizė apie lietaus vandens nuvedimą ir lietaus kiekio skaičiavimą. Teorinė analizė apie lietaus kiekio skaičiavimą. Įmonės vandens nuotėkų tvarkymo praktinio skaičiavimo analizė. Nuotekų valymo būdų pasirinkimas. Bendrosios ar atskirosios vandenvalos pasirinkimas. Būsimojo nuotekų kiekio nustatymas. Kiemo ir namo vandenvalos sistemų praktinis pritaikymas. Lietaus vandens kiekio apskaičiavimas. Septiko modelio parinkimas. Laukelio pasirinkimas. Smėliagaudės įrengimas, pasirinkimas. Trapų pavidalo SG smėliagaudė. Nuotekų valymo įvairiuose įrenginiuose rodikliai. Valytų nuotėkų, išleidžiamų į aplinką užterštumas. Išvados.

Ištrauka

Vandenvala yra mokslas, kuris tyrinėja užteršto ar panaudoto vandens nuotėkų valymo problemas. Vandenvalos uždavinys yra kuo švariau išvalyti vandenį, kad jis būtų vėl tinkamas naudoti įvairioms reikmėms.
Vanduo yra vienas svarbiausių gyvybę palaikantys šaltinių žemėje. Be vandens negalėtų egzistuoti jokia gyvybė. Jis taip pat yra didžiausias ir brangiausias gamtos turtas. Šiuo metu plečiantis pramonei, transportui, ir kitai žmogaus veiklai aplinka ir vandenys yra labai teršiami be jokio gailesčio ir susirūpinimo. Žmogus turi mylėti gamtą ir saugoti vandenį, neteršti, nes jis pats geria vandenį. Vanduo pats savaime išsivalo per labai ilgą laiką.
Vanduo tarnauja žmogui labai įvairiai. Vienur juo naudojamasi gamtinėse slūgsojimo vietose (susisiekiama, maudomasi ir kt.), kitur jis tiekiamas į naudojimo vietą, įrengus vandentiekį. Šitaip vanduo tiekiamas gerti, plauti, pramonės įmonių technologiniams procesams, žemės ūkio gamybai, gaisrams gesinti ir daugeliui kitų žmogaus veiklos sričių. Skirtingiems tikslams panaudotas vanduo pavirsta skirtingos sudėties ir skirtingų savybių nuotekomis, kurias būtina tinkamai valyti, kad neužterštumėm aplinkos ir nepakenktume žmonių sveikatai.
Kursinio darbo tema – individualiosios įmonės "Saldžioji uoga" nuotekų valymo aktualumas.
Temos aktualumas ir naujumas:
Tiriama yra individualioji įmonė "Saldžioji uoga". Šioje įmonėje yra auginamos braškės ir iš jų gaminamos uogienės, jos fasuojamos, šaldomos, parduodamos šviežios. Braškių yra labai daug įvairių veislių. Kiekviena jų yra labai panašios, bet jos skiriasi augimo laikotarpiu, didžiu, skoniu, spalva. Šioje įmonėje pasirinktos veislės ir rūšis pagal vartotojų atlikta apklausą, tyrimą, vartotojų poreikius ir pomėgį, ir pagal braškių charakteristiką, kad jos pritaptų prie esamos žemės, klimato sąlygų.
Dabar mes įžengiame į ES, tad produktas turi atitikti reikalavimus ir standartus. Tad auginant yra stengiamasi riboti trąšų kiekius, stengiamasi trešti organinėmis trąšomis. Braškes mėgsta visi, vaikai ir suaugę. Braškės yra labai skanios, sultingos ir vitaminingos. Braškės yra realizuojamos turguose, prekybos įmonėse mažais ir dideliais kiekiais.

Pasirinkimo motyvai:
1. Šis verslas yra perspektyvus. Šiuo metu yra įvairūs rėmimo fondai žemės ūkio verslui plėsti. Yra galimybė gauti paramą iš "SAPARD" rėmimo fondo. Braškės turi labai didelę paklausą visų metų laikais. Braškė yra natūralus ir ekologiškai švarus produktas.
2. Norint užsiimti šiuo verslu, būtinas reikiamo kiekio vandens tiekimas. Taip pat ir panaudoto vandens išvalymas atitinkamu valymo būdu.

Objektas:
Individualios įmonės "Saldžioji uoga" tinkamas nuotekų valymas.
Tikslas:
Išnagrinėti tinkamas nuotekų valymo galimybes.
Uždaviniai:
I. Uždavinys. Teorinės medžiagos apie vandenvala analizė:
1. Nuotekų valymo būdai;
2. Bendroji ir atskiroji vandenvala;
3. Kiemo ir namo vandenvalos sistemų trumpa teorinė analizė;
4. Nuotekų kiekio nustatymo trumpa analizė;
5. Buitinių vandens nuotekų teorinė analizė;
6. Septikas- pirminio nuotekų surinkimo įrenginio teorinė analizė;
7. Teorinė analizė apie taršalų pašalinimo procesus valymo įrenginiuose, laukelis;
8. Teorinė analizė apie smėliagaudes;
9. Teorinė analizė apie lietaus vandens nuvedimą ir lietaus kiekio skaičiavimą.

II. Uždavinys. Įmonės vandens nuotėkų tvarkymo praktinio skaičiavimo analizė:
i. Būsimojo nuotekų kiekio nustatymas;
ii. Nuotekų tinklo išdėstymas schematiškai;
iii. Lietaus vandens kiekio apskaičiavimas.
III. Uždavinys. Nuotekų valymo įrenginiai:
1. Septikas-pirminis nuotekų surinkimo įrenginys, skeptiko modelio parinkimas;
2. Teršalų pašalinimo procesai valymo įrenginiuose, laukelio pasirinkimas;
3. Nuotekų valymo įvairiuose įrenginiuose rodikliai.
IV. Išvados. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-21
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis160.31 KB
Autoriustautvidas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas13
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuoteku valymo aktualumas braskiu auginimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą