Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Hidroelektrinės sistemos tyrimas

Hidroelektrinės sistemos tyrimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įžanga. Techniniai ir finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos alternatyvos. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Elektrinių režimų analizė. Transformatorių parinkimas. Techniniai-ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Šiluminio impulso skaičiavimas. Generatorinės įtampos šynų parinkimas. Izoliatoriaus prie generatorinės įtampos parinkimas. 110 kv šynų parinkimas (prijungimo šynos). Skyriklių ir jungtuvų parinkimas. Iškroviklių parinkimas. Elektrinių savosios reikmės. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Išvados.

Ištrauka

Bet kuri moderni , išsivysčiusi šalis neįsivaizduojama be tobulos , t.y. eksploatuojančios modernias energijos transformavimo ir tiekimo technologijas , naudojančios įvairiausius pigiausius pirminės energijos šaltinius , energetikos . Energijos vartojimo mastas yra vienas pagrindinių ekonominio ir socialinio išsivystymo rodiklių . Elektros energija kol kas yra pati tobuliausia energijos rūšis , užtikrinanti aukščiausias gamybos technologijas , modernią buitį .
Žmonės , gyvendami ne Saulės energija , kaip augalai ir gyvūnai , eikvoja tas angliavandenilių atsargas , kurias biosfera sukaupė per šimtus milijonų metų . Mes gausiai eikvojame neatsikuriančiąsias atsargas visai nesusimąstydami , kad vieną dieną jos išseks ir iškils visos su tuo susijusios bėdos .
Lietuvoje hidroelektrinių statybai labiausiai tinka Nemuno ir Neries upės. Jos pakankamai sraunios ir didelės. Hidroelektrinės padeda išvengti žalingų laukų ir miestų potvynių lietingu metų laiku arba po žiemos atlydžių. Hidroelektrinės patogios ir tuo, kad neturi kenksmingų gamybos atliekų, kaip, pavyzdžiui, atominė elektrinė; taip pat į oro erdvę neišmeta teršalų, neigiamai veikiančių atmosferą.
Paros metu labai svyruoja elektros energijos pareikalavimas, susidaro labai staigus galingumo poreikis. Paprastose šiluminėse elektrinėse sudėtinga per keliolika minučių paleisti stambius, kelių šimtų megavatų blokus, tad šio klausimo sprendimas galėtų būti hidroelektrinė.
Sprendžiant ekonominius klausimus, galima atsižvelgti į tai, jog hidroelektrinės eksploatacija beveik nekainuoja, elektros energijos savikaina yra 10 kartų mažesnė nei kitų elektrinių. Pagrindines išlaidas sudaro kapitaliniai įdėjimai į projektą ir gamybai reikalingos investicijos.
Augant ir tobulėjant pramonei, auga ir elektros energijos pareikalavimas. Tuo pačiu didėja elektros energijos vartotojų skaičius. Taigi, elektros energijos perdavimo sistemos vis pasipildo naujom pastotėm, perdavimo linijom. Energetinių sistemų projektavimas toks pat svarbus energetiniam šalies ūkiui kaip ir elektrinių projektavimas. Projektuojant energetines sistemas siekiama užtikrinti kuo efektyvesnį elektros energijos perdavimą, optimaliai išdėstant objektus, su kuo mažesniais nuostoliais ir kuo mažesnėmis kainomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis365.24 KB
Autoriuserne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDeksnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word hidroelektrines sistemos tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Deksnys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą