Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Elektros tinklai. Valgyklos elektros tinklų projektavimas

Elektros tinklai. Valgyklos elektros tinklų projektavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Projektuojamojo objekto aprašymas. Dalyko tikslai numatyti studijų programoje. Naudotų informacijos šaltinių apžvalga. Analitinė dalis. Užduoties analizė, sprendimo būdai. Galios elektros tinklų projektavimas. Elektros imtuvų pagrindiniai parametrai. Galios elektros tinklo schemos sudarymas. Paskirstymo elektros tinklų skaičiavimas ir parinkimas. Elektros tinklo apkrovų skaičiavimas. Magistralinių elektros tinklų skaičiavimas ir patikrinimas. Reaktyviosios galios kompensacija. Skirstomųjų įrenginių parinkimas. Trumpųjų jungimų skaičiavimas. Įžeminimo skaičiavimas. Sauga darbe montuojant elektros įrenginius. Elektros įrenginių ir medžiagų specifikacija. Darbo išvados.

Ištrauka

Montavimo darbai vykdomi pagal dokumentaciją vadinama projektu, projektą gali sudaryti įvairios organizacijos, dirbtuvės, biurai bei kitos organizacijos su licenzija. Projektas vykdomas dviem stadijomis. Rengiamas techninis projektas ir braižomi brėžiniai.
Darbo brėžiniuose yra detalizuojamas techninis projektas sudaromas generalinis planas su TP ir išoriniais tinklais. Tinklų planai sudaromi AJ ir ŽJ elektros tiekimo schemos sudaromos automatinės valdymo signalizacijos bei apsaugos schemos, tikslinamos specifikacijos ir sąnaudos.
Pirmoje vietoje pagal energijos suvartojimą yra įvairios įmonės, kurios sunaudoja apie 50% visos šalies pagaminamos elektros energijos. Šiuolaikinės įmonės labai sparčiai vystosi, plačiai automatizuojami jų gamybos procesai. Automatizuojant gamybą žymiai plačiau atliekamos operacijos, todėl padidėja darbo našumas. Tuomet žmogus gali valdyti tokius procesus, kurių tiesiogiai valdyti neįmanoma, nes jie yra kenksmingi arba toli nutolę nuo valdymo stoties.
Mano pasirinktas projektuojamas objektas yra pieno gaminių gamybos cechas.
Cecho pajėgumas- vidutinis. Maitinimą jis gauna iš 10kV požeminio kabelio, aukšta įtampa iki 0,4kV pažeminama transformatoriumi, kuris randasi šalia įmonės. Įmonės maitinimo schema – radialinė. Ši schema montuojama kabeliais kurie yra klojami loveliuose.

Pramonės įmonių elektros tinklai turi savitą vystimosi raidą ir techninę bazę. Jų ir pramoninių ar miesto elektros tinklų skirtumus lemia vartotojų įvairovė, jų apkrovų skirtumai ir dinamika elektros tiekimo schemų ypatumai, ekonominiai rodikliai.
Pereinama prie Europos standartų, kurių griežtesni reikalavimai, suteikia didesnį saugumą, patikimumą, paprastesnį montavimo ir eksploatavimo darbą. Taip pat keliami klausimai elektros energijos tiekimo patikimumui, elektros energijos kokybės gerinimui, nuostolių mažinimui, žmogaus saugumui nuo elektros poveikiui užtikrinti.
Projektuojant elektros tinklus reikia atsižvelgti į saugumo, patikimumo, ekonomiškumo, komforto, montavimo, bei eksploatavimo aspektus. Taip Pat reikia įvertinti vartotojų energetinių poreikių dinamiką, nustatyti jų skaičiuojamąsias apkrovas. Elektros energijos patikimumas, tinklų statybos ir eksploatavimo kaštai bei savikaina tiesiogiai susiję su pasirinkta projektuojamų tinklų schemą.
Elektros tinklų skaičiavimuose naudojami įvairūs normatyvai: valstybiniai standartai, techninės sąlygos, taisyklės. Remiantis šiais dokumentai ir atitinkamais skaičiavimo metodais, nustatomi projektuojamų linijų laidų ar kabelių skerspjūviai, kokybės rodikliais parenkami apsaugos aparatai. Projekte ne ką mažesnis dėmesys skiriamas ir patalpų apšvietimui, kadangi nuo darbo paviršiaus apšvietimo kokybės priklauso ir darbo našumas, kokybė, darbo saugumas ir t.t. Todėl projektuojant apšvietimą naudojausi naujausiais technikos pasiakimais, kurie užtikrina ne tik kokybę, bet ir saugų eksploatavimą.
Mano projektuojamame " Valgyklos elektros tinklai" objekte yra septynios patalpos. Iš jų dvi yra pavojingos ugniai ir sprogimui, o kitos penkios ne. Mano objektas randasi Klaipėdoje, J.Janonio gatvėje. Objekte yra trisdešimt elektros imtuvų. Jų vardinės galios svyruoja nuo šimtųjų dalių iki kelių dešimčių vatų. Savo objekto maitinimą numačiau nuo transformatorinės pastotės TP 160 kVA, stovinčios lauke.
Objektas priskiriamas III kategorijai pagal elektros energijos tiekimo patikimumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis598.48 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslektorė V. Eitutienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valgyklos elektros tinklu projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-01-16 IP: 78.63.216.89
    dadiz sako

    grafines dalies nera

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • lektorė V. Eitutienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą