Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Medienos džiovinimas ir sauga

Medienos džiovinimas ir sauga

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Džiovinimo būdo ir kameros tipo parinkimas. Kameros techninė charakteristika. Kamerų našumo ir kiekio skaičiavimas. Džiovinimo režimų parinkimas. Džiovinimo trukmės skaičiavimas periodinio veikimo džiovinimo kamerose. Rietuvės gabaritinio tūrio ir kameros faktinio našumo skaičiavimas. Kameros metinio našumo, išreikšto per sąlyginę medieną, skaičiavimas. Pjautinės faktinės medienos kiekio kubiniais metrais perskaičiavimas į sąlyginę medieną. Kamerų kiekio nustatymas. Kamerų šiluminė skaičiuotė. Skaičiuotinos medienos pasirinkimas. Išgarinamos drėgmės kiekio skaičiavimas. Džiovinimo agento parametrų nustatymas jam įeinant ir išeinant iš rietuvės. Cirkuliuojančio džiovinimo agento tūrio skaičiavimas. Šviežio ir atidirbusio agento tūrių skaičiavimas. Šilumos sąnaudų medienos džiovinimui skaičiavimas. Kaloriferių tipo parinkimas ir kaitinamojo paviršiaus nustatymas. Džiovinimo cecho plotų skaičiavimas. Aerodinaminis kamerų skaičiavimas. Džiovinimo agento cirkuliacijos kameroje schemos sudarymas, pasipriešinimo ruožų nustatymas. Pasipriešinimo ruožų plotų skaičiavimas. Džiovinimo agento greičio pasipriešinimo ruožuose skaičiavimas. Ruožų vietinių pasipriešinimų skaičiavimas. Ventiliatoriaus tipo ir numerio parinkimas. Ventiliatoriaus pareikalaujamo galingumo nustatymas. Elektros variklio nustatyto galingumo skaičiavimas. Elektros variklio parinkimas. Padavimo – išmetimo kanalų skerspjūvių skaičiavimas. Darbų mechanizavimo džiovinimo ceche priemonės. Darbų sauga, saugumo technika ir priešgaisrinė apsauga džiovinimo ceche. 1 m3 džiovinamos medienos savikainos skaičiavimas.

Ištrauka

Mediena plačiai naudojama įvairioms statybinėms konstrukcijoms, apdailos darbams, baldams gaminti. Šie gaminiai pasižymi visa eile gerų techninių savybių: jie lengvi, palyginti stiprūs, mažai laidūs šilumai. Mediena lengvai apdirbama ir gana nebrangiai kainuoja.
Kadangi mediena yra hidroskopiška medžiaga, (turi savybę sugerti ir išgarinti drėgmę), prieš jos apdirbimą būtina ją ypač gerai išdžiovinti. Pažymėtina tai, jog visam medienos džiovinimo procesui reikalingi sudėtingi įrengimai, kad džiūdama mediena nesusisuktų, nesupleišėtų ir joje neatsirastų vidinių įtempimų.
Džiovinant iš medienos šiluminiu arba mechaniniu būdu pašalinama drėgmė. Džiovinimo technologiniai tikslai yra šie: stabilizuoti detalių matmenis ir formą, padidinti atsparumą puvimui, ugniai, sumažinti medienos masę ir higroskopiškumą, padidinti stiprumą. Pagaminti iš blogai išdžiovintos medienos baldai laiko 2-3 metus, o iš gerai išdžiovintos- 10 kartų ilgiau. Nuostoliai kurie susidaro naudojant nedžiovintą, arba blogai išdžiovintą medieną, yra daug kartų didesni už išlaidas medienos džiovykloms statyti ir eksploatuoti.
Atsižvelgiant į šilumos perdavimą, yra konvekcinis, kondukcinis, termoradiacinis ir elektrinis džiovinimas. Praktikoje plačiausiai paplitęs konvekcinis medienos džiovinimo būdas. Jis skiriamas į atmosferinį ir kamerinį. Pirmuoju atveju sortimentai džiovinami atmosferoje, sukrauti į rietuves tam skirtose aikštelėse, o antruoju – specialiuose įrenginiuose šiltu agentu (oru, kūryklų dujomis, perkaitintu garu, organinių skysčių garais ir t.t). Kondukciniu būdu daugiausia džiovinami lakštiniai ir smulkūs sortimentai, termoradiaciniu – apdailinti paviršiai, kartais – lakštinė mediena. Džiovinant kondukciniu būdu, šiluma medienos paviršiui perduodama nuo įkaitinto metalinio paviršiaus. Džiovinamos termoradiaciniu būdu medienos arba apdailos paviršius šildomas infraraudonaisiais spinduliais. Džiovinama elektriniu būdu mediena įšyla, ir iš jos išgaruoja drėgmė, įdėjus į aukštadažnį arba pramoninio dažnio elektromagnetinį lauką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis326.4 KB
AutoriusDanas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPoškienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Medienos dziovinimas ir sauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Poškienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą