Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Vamzdinis korpusinis šilumokaitis (4)

Vamzdinis korpusinis šilumokaitis (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Užduotis. Įvadas. Pradiniai duomenys. Skaičiavimai naudojant šilumos balanso lygtis. Konstrukciniai vamzdinio korpusinio šilumokaičio skaičiavimai. Vamzdinės erdvės skaičiavimas. Tarpvamzdinės erdvės skaičiavimas. Šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimas. Šilumos atidavimo koeficiento vamzdinėje erdvėje skaičiavimas. Šilumos atidavimo koeficiento tarpvamzdinėje erdvėje skaičiavimas. Vidutinio temperatūrų skirtumo šilumokaityje skaičiavimas. Šilumos perdavimo paviršiaus ir vamzdžių ilgio skaičiavimas. Agentų įtekėjimo/ištekėjimo atvamzdžiuose skaičiavimas. Hidromechaniniai skaičiavimai. Suvestinė ir optimalaus varianto rezultatų lentelės. Šilumokaičio izoliacijos sluoksnio skaičiavimas. Išvados. Saugi projektuojamo aparato eksploatacija.

Ištrauka

Cheminėje technologijoje apdorojamas medžiagas dažnai reikia šildyti. Šios medžiagos gali būti įvairios agregatinės būsenos (kietos, skystos, dujinės). Šildoma specialiuose prietaisuose, vadinamuose šilumokaičiais. Tai tokie aparatai, kuriuose šiluma iš vienos medžiagos perduodama kitai. Ta medžiaga, kuri atiduoda šilumą, vadinama šildančiuoju agentu, o ta, kuri perima šilumą, - šildomuoju agentu.
Jeigu šilumokaičio paskirtis yra šildyti medžiagą, tai jis vadinamas šildytuvu, jeigu išgarinti, – garintuvu, jeigu kondensuoti, – kondensatoriumi ir t.t. Tokį šilumokaitį, kuriame agentai vienas kitą liečia, priimta vadinti maišymosi šilumokaičiu. Jeigu agentai atskirti sienele (nesiliečia), toks šilumokaitis vadinamas paviršiniu. Tas paviršius, pro kurį iš šildančiojo agento perduodama šiluma šildomajam, vadinamas aparato šildomuoju paviršiumi. Jeigu šilumokaita tarp agentų ir sienelės vyksta per savus atskirus paviršius, tai toks šilumokaitis vadinamas rekuperasiniu. Tuo atveju, kai tą patį paviršių pakaitomis apiplauna tai šildantysis, tai šildomasis agentas, turėsime regeneracinį šilumokaitį.
Agentas gali būti šildomas garais, aukštos temperatūros skysčiais, karštomis dujomis, elektros srove.
Chemijos pramonėje naudojami labai įvairių tipų ir rūšių šildytuvai. Šildytuvas yra toks šilumokaitis, kurio paskirtis pašildyti medžiagą iki reikiamos temperatūros. Jie, kaip šilumokaičiai, gali būti skirstomi įvairiai: pagal šildomojo paviršiaus formą, šildymo pobūdį, šildančiojo agento rūšį ir kt.
Pagal šildomojo paviršiaus formą šildytuvai skirstomi į šias grupes:
• apvalkaliniai;
• vamzdiniai;
• kanaliniai;
• plokštiniai;
• blokiniai;
• elementiniai.
Korpusiniai šildytuvai yra plačiausiai naudojami. Tai vamzdžių pluoštas suvirintame iš geležies lakštų cilindriniame korpuse. Vamzdžių galais įtvirtinti į rėtines plokštes. Jeigu korpuso ir vamzdžių temperatūrų skirtumas ne didesnis kaip 50 oC ir vamzdžiai nedaug ištįsta , prie korpuso pritvirtinamos abi rėtinės plokštės. Jeigu didesnis temperatūrų skirtumas ir ilgesni šildytuvai, reikia arba korpuse įrengti kompensatorių, arba pastoviai įtvirtinti tik vieną rėtinę plokštę, arba panaudoti lenktus vamzdžius. Šio tipo šildytuvai gali būti statomi vertikaliai arba horizontaliai. Kad greičiau tekėtų agentai, ertmėje tarp vamzdžių daromos pertvaros.
Korpusiniai šildytuvai yra kompaktiški, jiems reikia palyginti mažai metalo, patogu išvalyti vamzdžius iš vidaus, dėl to jie plačiai naudojami cheminėje technologijoje. Iš trūkumų pažymėtini šie: sunku išvystyti didelius agentų tekėjimo greičius, nepatogu vamzdžius valyti iš išorės, sunku gaminti juos iš tų metalų, kurie sunkiai valcuojami arba suvirinami.

Darbo tikslas – suprojektuoti vamzdinį korpusinį šilumokaitį, kuriame transportuojama (teka savitaka):
- šildomasis agentas, pvz., nafta, – vamzdžiais;
- šildantysis agentas, pvz., vanduo, – tarpvamzdinėje erdvėje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-16
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis296.21 KB
Autoriuskrigrit
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. B. Leskauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vamzdinis korpusinis silumokaitis (4) [speros.lt].doc
Microsoft Excel Copy of kopija Projektas 5 var. (speros.lt) [speros.lt].xls
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. B. Leskauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą