Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Gniaužtinio guolio numautumo pritaikymas

Gniaužtinio guolio numautumo pritaikymas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Įtaiso paskirtis ir poreikio pagrindimas. Analogų analizė. Konstruojamojo įtaiso funkcinė schema. Įtaiso išvystomų jėgų skaičiavimas. Apkrautų detalių stiprio skaičiavimas. Detalių medžiagos, standartai bei terminis apdorojimas. Detalių technologiškumas. Suleidimų analizė. Įtaiso veikimo principas, suvirinimo technologija ir eksploatavimo sąlygos. Gniaužtinio nuėmiklio surinkimo schema. Išvados.

Ištrauka

Siekdamas palengvinti darbą ir pritaikyti aplinką savo poreikiams, žmogus konstruoja įvairius įtaisus, mechanizmus bei įrenginius. Konstravimas yra kūrybinis, žiniomis ir patirtimi pagrįstas bei optimalių sprendimų siekiantis techninių gaminių, jų funkcinės ir struktūrinės sandaros bei pakankamos pagaminti dokumentacijos parengimas. Šiandien optimalus :yra toks sprendimas, kuris tenkina visus gamybos technologijų, vartojimo, aptarnavimo, ekologijos ir likvidavimo reikalavimus ir yra kiek galima pigesnis. Optimalus funkcijiškumas pasiekiamas, kai gaminys atlieka reikalaujamas funkcijas esant nustatytoms apkrovimo, klimatinėms ir kitoms duotoms sąlygoms, be to vis daugiau dėmesio gaminio vartojimo metu skiriama minimalioms energijos sąnaudoms ir minimaliai taršai. Taip pat vis svarbesnis tampa reikalavimas eksploatacijos ciklą baigusio gaminio medžiagos vėl sugrąžinti į gamybą, t.y. gaminio perdirbamumas. Gamybai pakankama dokumentacija suprantama kaip rinkinys brėžinių, specifikacijų, žiniaraščių ir kitų grafinių bei techninių dokumentų, kurie pakankamai aiškiai nusako viso gaminio ir jo elementų geometriją, medžiagas, paviršių savybes, tolerancijas ir surinkimo tvarką.
Konstruktoriaus sprendimai turi lemiamą įtaką gaminio savikainai, nes didžiąją jos dalį paprastai sudaro medžiagų vertė ir detalių pagaminimo išlaidos. Konstruktorius itin atsakingai turi rinktis medžiagas, detalių formą, nes nuo to priklausys atskirų detalių gamybos technologijos bei galutinis surinkimas.
Kai konstruktorius, kurdamas gaminį, panaudoja kiek galima daugiau tipinių elementų ir atitinkamai konstruoja tik originalų korpusą ar kitą laikančią konstrukciją, jam pakanka pačiam pasirinkti tik šių naujų elementų pagaminimo technologiją. Dažniausiai čia pasinaudojama liejimu, suvirinimu ir papildomu tikslių paviršių, skirtų sujungimams, sandarinimu ir pan., apdorojimu. Būtina atkreipti dėmesį į gaminio išvaizdą t.y. jo dizainą, ergonomines savybes - jo funkcijiškumą ir patogumą vartotojui. Nemaža ergonominių bei dizaino reikalavimų gali būti pateikta jau techninėje užduotyje, tačiau erdvės kūrybai konstruktorius turi labai daug. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-01
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis41.5 KB
AutoriusVaidas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gniauztinio guolio numautumo pritaikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą