Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Kirtaviečių valymas

Kirtaviečių valymas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Miškų urėdijos charakteristika, literatūros analizė, projektavimo tikslai ir uždaviniai. Traktorinio agregato pasipriešinimo traukai skaičiavimas. Agregato važiavimo būdo parinkimas ir įvertinimas. Ekonominiai skaičiavimai. Konstrukcinė dalis. Projektuojamo objekto vertinimas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vykdant kirtimų darbus labai svarbu ne tik racionaliai organizuoti medžių kirtimą, pjaustymą į sortimentus, medienos pakrovimą ir išvežimą, bet ir užtikrinti kirtaviečių išvalymą nuo įvairių kirtimo atliekų - krūmų, medžių viršūnių, kelmų, šakų ir t.t. Tik efektyviai atlikus kirtaviečių valymo darbus, galime tikėtis, kad nebus didesnių mechaninių klūčių dirbant dirvos paruošimo savaiminiam atžėlimui, dirvos paruošimo dirtiniam sodmenų įveisimui ar kitus darbus.
Žinomi ir naudojami keli kirtaviečių valymo būdai:
1. Pašalinti iš kirtavietės po kirtimo atsiradusias atliekas jas sudeginant ar išvežant tolimesniam perdirbimui. Deginant atliekas prarandamas augalams reikalingas azotas. kalis, kalcis, fosforas koncentruojasi gaisraviečių vietose.Ten susidaro palankios sąlygos plisti šakninės rizinos grybienai. Privalumas - tai nedaug kainuojantis valymo būdas.
2. Sustumti po kirtimo atsiradusias atliekas į juostas( kurios vėliau naudojamos kaip valksmai)pačioje kirtavietėje ar jos pakraštyje, jas paliekant pūti . Šio būdo trūkumai - pastebimai sumažėja plotas skirtas miško atželdinimui, galimas kenkėjų ar ligų židinio susidarymas, padidėja gaisrų pavojus, didelės darbo ir energijos sąnaudos. Tačiau medienos atliekos turi daug maisto medžiagų, kurios gali pasitarnauti kaip biotrąša (humuso susidarymo šaltinis), jos sulėtina miško paklotės mineralizacijos procesą, pristabdo nepageidaujamos augalijos plitimą ir vystymąsi, pristabdo vandens eroziją šlaituose ir vėjo eroziją smėlėtose dirvose. Šį būdą geriausia naudoti šlapesnėse ar užmirkusiose augimvietėse.
3. Susmulkinti ir paskleisti po kirtimo atsiradusias atliekas kirtavietėje arba įterpti į žemę kaip trąšas. Šio būdo trūkumas - daug kainuojanti medienos atliekų surinkimo ir smulkinimo technika. Dėl ekologiškai nekenskmingo atliekų "perdirbimo" (susmulkintos medienos gabaliukai yra puikiausia trąša, medienos smulkintuvai beveik neteršia aplinkos), šis būdas ateityje turi daug perspektyvų
4. Susmulkinta mediena gali būti naudojama ir kaip kuras..Kelios seniūnijos Lietuvoje jau naudoja biokurą centralizuotam gyvenamųjų namų šildymui,oJonavos miškų urėdija pjovimo atliekomis kūrena medienos džiovyklą.
Kirtavietes valyti galima fizinės darbo jėgos pagalba - organizuojant rangos brigadas, susitariant, kad už tam tikrą atlyginimą jie išvalys tam tikrą iškirstos biržės plotą arba kai kerta pati urėdija-mechaninės darbo jėgos pagalba - naudojant tam skirtus padargus, mašinas.
Prieš kelioliką metų kirtaviečių valymui plačiai buvo naudojamos krūmapjovės, krūmų grėbliai ir kelmarovės. Pastaruoju metu dėl padidėjusių eksploatacijos kaštų miškų ūkyje atsisakyta naudoti kelmaroves.
Projekto uždavinys - įvertinti šakų surinktuvo darbo efektyvumą ir pateikti pasiūlymus, kaip kirtaviečių valymą organizuoti ir atlikti dar efektyviau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasInžinerijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis37.74 KB
Autoriusrytis.d
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. R. Zinkevičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kirtavieciu valymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. R. Zinkevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą